X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Grodno: tysiące ludzi na wiecu wyborczym Swiatłany Cichanouskiej

02.08.2020 10:44
Tysiące ludzi zgromadził w Grodnie wiec wyborczy Swiatłany Cichanouskiej. Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi odwiedza miasta na zachodzie kraju.
Audio
  • Grodno: tysiące ludzi na wiecu wyborczym S. Cichanouskiej. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Wiec w Grodnie
Wiec w GrodniePR/Włodzimierz Pac

Portal internetowy gazety "Nasza Niwa" ocenia, że na wiec wyborczy przyszło 12 tysięcy osób. Swiatłana Cichanouska wchodziła na scenę, w czasie gdy w języku białoruskim grana była piosenka Jacka Kaczmarskiego "Mury". Sama też zaczęła ją śpiewać.

Swiatłana Cianauska w Grodnie. Fot.: PR/Włodzimierz Pac Swiatłana Cianauska w Grodnie. Fot.: PR/Włodzimierz Pac

W przemówieniu nawiązała do historii Grodna. - To miasto królów. W nim zachował się duch Rzeczypospolitej i Wielkiego Księstwa Litewskiego - mówiła Swiatłana Cichanouska.

Fot.: PR/Włodzimierz Pac Fot.: PR/Włodzimierz Pac

Ludzie, którzy przyszli na wiec, mówili, że popierają opozycyjną kandydatkę na prezydenta, gdyż chcą zmian w kraju. - Nasze państwo potrzebuje zmian. Chcemy żyć w wolnym kraju w środku Europy - mówił Polskiemu Radiu mieszkaniec Grodna.


Swiatłana Cianauska w Grodnie. Fot.: PR/Włodzimierz Pac Swiatłana Cianauska w Grodnie. Fot.: PR/Włodzimierz Pac

Komentatorzy zwracają uwagę, że wszystkie wiece Swiatłany Cichanouskiej są bardzo dobrze zorganizowane. Jej sztab wyborczy jeździ na spotkania wyborcze ze swoją przenośną sceną, telebimem, generatorem prądu i zaproszonymi zespołami muzycznymi.
Wybory prezydenckie na Białorusi odbędą się 9 sierpnia.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś wybory na Białorusi

Wybory na Białorusi. Cichanouska: Pomimo nacisków nie zamierzam się wycofać

30.07.2020 11:08
Swiatłana Cichanouska, czołowa opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi, zapowiedziała kontynuowanie spotkań wyborczych. W czwartek w siedzibie Centralnej Komisji Wyborczej szef Rady Bezpieczeństwa Białorusi Andrej Raukou ostrzegł kandydatów na prezydenta, że podczas wieców wyborczych może dochodzić do prowokacji.

MSZ Ukrainy: zadaniem bojowników z Rosji była destabilizacja Białorusi

30.07.2020 12:35
Ujawnienie obecności na Białorusi najemników, którzy wcześniej wchodzili w skład nielegalnych formacji zbrojnych na wschodzie Ukrainy, świadczy, że są oni wykorzystywani do destabilizacji sytuacji na Białorusi przed wyborami - oceniła rzeczniczka MSZ Ukrainy.