X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wybory na Białorusi. Cichanouska: Pomimo nacisków nie zamierzam się wycofać

30.07.2020 11:08
Swiatłana Cichanouska, czołowa opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi, zapowiedziała kontynuowanie spotkań wyborczych. W czwartek w siedzibie Centralnej Komisji Wyborczej szef Rady Bezpieczeństwa Białorusi Andrej Raukou ostrzegł kandydatów na prezydenta, że podczas wieców wyborczych może dochodzić do prowokacji.
Audio
  • Kandydaci na prezydenta Białorusi rano spotkali się w siedzibie Centralnej Komisji Wyborczej. Zostali do niej wezwani w reakcji na wczorajsze zatrzymanie 33 najemników z prywatnej rosyjskiej jednostki wojskowej Wagnera. Materiał Wojciecha Paca (IAR)
Kobieta w Mińsku przejeżdża na rowerze obok ogromnego plakatu z napisem Wybory prezydenckie na Białorusi 9 sierpnia 2020 r.
Kobieta w Mińsku przejeżdża na rowerze obok ogromnego plakatu z napisem "Wybory prezydenckie na Białorusi 9 sierpnia 2020 r."PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

W środę na Białorusi zatrzymano 33 rosyjskich najemników z prywatnej jednostki wojskowej Wagnera, których podejrzewa się o przygotowywanie aktów terrorystycznych.

Swiatłana Cichanouska po wyjściu z Centralnej Komisji Wyborczej zapowiedziała, że wiece wyborcze będą organizowane zgodnie z planem. - Wszystkie nasze spotkania wyborcze będą odbywać się normalnie. Niczego nie zmieniamy. Zostaną jedynie zwiększone środki bezpieczeństwa dla ludzi - powiedziała Swiatłana Cichanouska. Dodała, że miejsca wieców wyborczych będą ogrodzone, a sympatycy wejdą na nie przez kabiny do wykrywania metalu.

Swiatłana Cichanouska, która na spotkaniach gromadzi tysiące sympatyków, zapowiedziała, że około godziny 17 czasu polskiego, zgodnie z planem, organizuje wiec wyborczy w Mińsku.

Portal internetowy gazety "Nasza Niwa" twierdzi, że teraz na wiece wyborcze opozycyjnej kandydatki może przychodzić mniej ludzi. Niektórzy mogą obawiać się identyfikacji przez służby specjalne. - To takie psychologiczne działania - czytamy w gazecie.

IAR/dad

Litwa przywraca obowiązek noszenia maseczek

29.07.2020 16:03
Z powodu coraz większej liczby zakażeń koronawirusem Litwa przywraca obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zakrywanie nosa i ust będzie obowiązywać od najbliższej soboty.

Polskie Radio przygotowało specjalny album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę"

30.07.2020 09:16
Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej Polskie Radio przygotowało specjalny dwupłytowy album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę". Znalazły się na nim bezcenne wspomnienia uczestników wydarzeń z 1920 roku oraz znaczące historycznie wystąpienia okolicznościowe związane z Bitwą Warszawską - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Polska wprowadzi kwarantannę dla osób wracających z niektórych państw?

30.07.2020 10:18
Rozważamy wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z wybranych państw Unii Europejskiej i spoza niej - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że decyzja w tej sprawie może zapaść w ciągu dwóch lub trzech tygodni.