X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory na Białorusi

NASZ WYWIAD B. szef ochrony Łukaszenki w celi. Domysły o spisku Rosji

- W internecie można znaleźć domysły, że areszt Andrieja Wtiurina dotyczył próby zamachu na Aleksandra Łukaszenkę. Trudno jednak stwierdzić z pewnością, co tak naprawdę ma miejsce - mówił białoruski działacz, polityk opozycyjny Wiaczesław Siwczyk. Możliwe są według niego różne warianty, niekoniecznie związane z Kremlem. Opozycjonista zwrócił też uwagę, że w ostatnim czasie silne są represje wobec opozycji demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Białoruś Raport Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi Gazprom Wiaczesław Siwczyk NASZ WYWIAD

Areszt b. szefa ochrony Łukaszenki. Łapówka od firmy z Rosji

Były szef ochrony Aleksandra Łukaszenki Andriej Wtiurin (Andrej Uciuryn) został zatrzymany na gorącym uczynku podczas brania łapówki od rosyjskiego przedsiębiorstwa za lobbowanie jego interesów na Białorusi – podało w swoim komunikacie białoruskie KGB. Według części ekspertów chodzi o Gazprom. Uciuryn 1 maja został odwołany ze stanowiska wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Białoruś Raport Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi Gazprom

NASZ WYWIAD Białoruś: kandydaci nie interesują się wyborcami i na odwrót

Na Białorusi wybory lokalne. W jednej z komisji 9 wyborców rozmnożyło się w 123  - czyli na pewno nic się nie zmienia. - Wyborom towarzyszy marazm. Większość kandydatów jest – mniej lub bardziej formalnie - desygnowana przez władze, by reprezentowali aparat władzy w tych wyborach. Oni najczęściej wygrywają. Ale nie angażują się zbytnio, bo wiedzą, w czym biorą udział – mówił portalowi PolskieRadio.pl Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD ŚWIAT Unia Europejska wybory na Białorusi

Dyplomaci USA chcą obserwować wybory na Białorusi

Akredytowani na Białorusi zagraniczni dyplomaci wyrazili chęć obserwacji wyborów lokalnych 18 lutego – poinformowała we wtorek szefowa białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej (CIK), która przyjęła w związku z tym uchwałę o trybie pracy obserwatorów zagranicznych. W skład komisji wyborczych, podobnie jak w poprzednich latach, nie dopuszczono przedstawicieli opozycji.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT wybory na Białorusi

TYLKO U NAS Białoruś: wybory bez wyborców

Wybory nie odpowiadały demokratycznym standardom, władze wyłonione w ich wyniku nie są reprezentacją Białorusinów - wynika z monitoringu niezależnych organizacji. Swoje ustalenia prezentowały w Warszawie na konferencji OBWE. Jak zauważono - wynik wyborów był w pełni przewidywalny - jedna z niezależnych gazet zdołała wcześniej trafnie przewiedzieć nazwiska 106 z 110 deputowanych.
Zobacz więcej na temat:  Aleś Bialacki Raport Białoruś wybory na Białorusi

Tydzień na świecie pod znakiem wyborów

W Stanach Zjednoczonych trwa walka o głosy w listopadowych wyborach prezydenckich. Tymczasem, w ubiegłym tygodniu wybory parlamentarne przeprowadzono na Białorusi, a w niedzielę nowe władze wybiorą Rosjanie. Więcej o tych wydarzeniach w programie Ernesta Zozunia.  
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś Donald Trump Ernest Zozuń Hillary Clinton Maciej Jastrzębski Michał Baranowski Piotr Pogorzelski Rosja USA wybory na Białorusi wybory prezydenckie wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Opozycja weszła do białoruskiego parlamentu

Dwa miejsca w nowym parlamencie białoruskim nie będą należeć do kandydatów prorządowych, ale do przedstawicielki opozycji i kandydatki niezależnej. O tym, czy jest to początek otwarcia Białorusi na demokratyzację czy przemyślana polityka Aleksandra Łukaszenki mówił w programie Świat w Powiększeniu Rafał Sadowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś Rafał Sadowski wybory na Białorusi