Polskie Radio
Section05
wybory na Białorusi

Wojciech Konończuk: białoruskie społeczeństwo ma dość obecnej władzy

– W tym roku sytuacja jest zasadniczo inna, dlatego że zmieniło się społeczeństwo, które bardzo wyraźnie pokazuje, że ma dość obecnej władzy, że poczucie sprawiedliwości, godności zostało głęboko podważone przez działania władz – mówił w Programie 3 Polskiego Radia ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Konończuk Polskie Radio Trójka Ernest Zozuń ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi

Zatrzymanie "wagnerowców" na Białorusi. Ekspert: próba powiązania ich z Cichanouskimi nie dziwi

To, że próbują Siarheja Cichanouskiego, męża kandydującej w wyborach Swiatłany Cichanouskiej, powiązać z tą sprawą, jest dla mnie dość zrozumiałe. To będzie pretekst, powód, żeby jeszcze bardziej zaostrzyć restrykcje i działania wobec opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Białoruś wybory na Białorusi wybory Michał Strzałkowski Ośrodek Studiów Wschodnich

Białoruś: apel o nieprześladowanie niezależnych dziennikarzy

Ponad 200 białoruskich dziennikarzy podpisało się pod listem do władz i struktur siłowych o zaprzestanie prześladowania ich kolegów z niezależnych mediów. W apelu zwrócono uwagę, że w trakcie trwającej obecnie kampanii prezydenckiej doszło do zatrzymania 43 dziennikarzy, którzy wykonywali swoje obowiązki służbowe.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory prezydenckie Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi