X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Apele w europarlamencie o blokadę Nord Streamu 2. Fotyga: czas skończyć z bezkarnością Putina

15.09.2020 15:40
W Parlamencie Europejskim apele o zablokowanie Nord Streamu 2. Takie głosy padały podczas debaty na sesji plenarnej w Brukseli dotyczącej próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty nowiczokiem.
Audio
  • W Parlamencie Europejskim apele o zablokowanie Nord Stream 2. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Parlament Europejski
Parlament Europejski PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Europosłowie z wielu grup politycznych mówili, że próba zabójstwa Aleksieja Nawalnego powinna być sygnałem alarmowym. - Unia powinna zrewidować swoją strategię wobec Rosji i nie prowadzić z nią interesów tak jak do tej pory - podkreślał litewski europoseł, były premier Andrius Kubilius.

Jego kolega z frakcji chadeków, niemiecki europoseł Michael Gahler powiedział, że Aleksiej Nawalny jest ostatnim z długiej listy opozycjonistów, których próbowano zabić, bądź zabito. - Wiadomo, kto jest za to odpowiedzialny. To Kreml - dodał.

- Politkowska, Magnicki, Litwinienko, Niemcow, Skripal - wymieniała ostatnie ofiary władz na Kremlu europoseł Anna Fotyga. - Nadszedł czas, aby skończyć z bezkarnością Władimira Putina. Nadszedł czas na szerokie sankcje, zacznijmy od zatrzymania Nord Stream 2 - mówiła była minister spraw zagranicznych.

Szef unijnej dyplomacji, odpowiadając na apele o zatrzymanie Nord Streamu 2, odsyłał do rządu w Berlinie. Mówił, że ta inwestycja nigdy nie wzbudzała wielkiego entuzjazmu w unijnych instytucjach i że Komisja nigdy nie uznawała tego projektu za priorytetowy.

IAR/dad

Polscy europosłowie ponad podziałami w debacie w PE o Białorusi

15.09.2020 13:08
Polscy europosłowie, ponad podziałami, mówili jednym głosem podczas debaty o sytuacji na Białorusi. Domagali się zaprzestania przemocy i surowych sankcji wobec przedstawicieli reżimu w Mińsku. Do Rosji apelowali, aby nie ingerowała w wewnętrzne sprawy Białorusi.

Wystawa w 80. rocznicę Bitwy o Anglię w Dęblinie z udziałem brytyjskiej Polonii

15.09.2020 15:23
Wystawę przedstawiającą udział polskich pilotów w Bitwie o Anglię otwarto we wtorek w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie (Lubelskie). Przedstawiciele brytyjskiej Polonii przekazali do dęblińskiego muzeum pamiątki po polskim klubie oficerskim White Eagle w Blackpool.

Rosja zastrasza Białorusinów informacjami o siłach porządkowych

15.09.2020 15:27
Rosyjskie media państwowe podały, że znad białoruskiej granicy zostały wycofane jednostki rezerwy sił porządkowych i gwardii narodowej. 27 sierpnia prezydent Rosji oświadczył, że polecił sformowanie oddziałów, które miałyby zostać wysłane na Białoruś, gdyby doszło tam do zamieszek. O taką pomoc miał Władimira Putina poprosić, w trakcie jednej z rozmów telefonicznych, Aleksandr Łukaszenka. Według białoruskiej opozycji, informacje o ewentualnym wkroczeniu rosyjskich oddziałów na Białoruś, to jeden z elementów propagandy, której celem jest zastraszenie uczestników antyłukaszenkowskich protestów.