Polskie Radio
Section05
Dęblin

Jadłodzielnie. Czy jedzenie tam zostawiane jest bezpieczne?

Jadłodzielnie działają już niemal w każdym większym mieście. Najwięcej żywności trafia tam właśnie po świętach. Kolejna z nich powstała na osiedlu Wiślana w Dęblinie. To drugie takie miejsce w tym mieście, gdzie można zostawić żywność dla osób, które takiej pomocy potrzebują. Jak działa ta ogólnodostępna lodówka i czy jedzenie tam zostawiane jest bezpieczne?
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie potrawy jedzenie pomoc społeczna społeczeństwo bezdomność Sanepid Dęblin

Premier Morawiecki w Dęblinie: w czasach rządów Tuska linia Wisły była linią śmierci

- Polityka Donalda Tuska to była jedna wielka kpina z Wojska Polskiego. Jego rząd chciał bronić Polski na linii Wisły. Dęblin również miał paść ofiarą rosyjskiego ataku. W czasach rządów Tuska linia Wisły była linią śmierci - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Dęblinie.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Dęblin Wojsko Polskie Donald Tusk służby i bezpieczeństwo POLSKA

MON chce zwiększyć limit miejsc dla studentów Lotniczej Akademii Wojskowej. Zmiany już od przyszłego roku akademickiego

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych z 2040 do 2089. 49 miejsc przybędzie w Lotniczej Akademii Wojskowej. Projekt rozporządzenia MON w tej sprawie trafił we wtorek do uzgodnień.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej szkolnictwo wyższe żołnierze studenci edukacja MON POLSKA Mariusz Błaszczak Dęblin lotnictwo samoloty

Sztuka latania. Jak zostać pilotem wojskowym?

Wojskowe studia lotnicze wielu z nas kojarzą się z Lotniczą Akademią Wojskową w Dęblinie. To tam kształci się między innymi kandydatów na zawodowych pilotów i zawodowych żołnierzy na potrzeby Polskich Sił Zbrojnych. Sprawdzamy, jakie warunki trzeba spełnić, żeby się dostać do Akademii, i jak wygląda w niej nauka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Weronika Puszkar samolot szkolnictwo wyższe studia wojsko test edukacja lotnictwo Dęblin

"Lotnictwo to elitarny rodzaj wojsk". Jedynka w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Misją tej placówki jest upowszechnianie wartości historycznych związanych z dziejami oręża polskiego, w szczególności z historią i tradycją sił powietrznych, broni przeciwlotniczej, popularyzacja wiedzy o polskiej historii wojskowości oraz promowanie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Radiowa Jedynka gościła w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek lotnictwo Dęblin muzeum społeczeństwo

Dęblin: uroczystości pogrzebowe gen. Szczepana Ścibiora

W Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie rozpoczynają się dwudniowe uroczystości pogrzebowe byłego Komendanta "Szkoły Orląt", lotnika, generała brygady Szczepana Ścibiora, skazanego przez komunistyczny sąd na karę śmierci, którą wykonano. Organizatorami pogrzebu są lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Lotnicza Akademia Wojskowa. Na uroczystość zostały zaproszone najwyższe władze państwowe, samorządowe oraz wojskowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Dęblin Łączka IPN