X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasadorowie UE za rozszerzeniem sankcji za naruszanie integralności Ukrainy

28.09.2020 12:53
Według nieoficjalnych informacji ambasadorowie państw członkowskich w poniedziałek w Brukseli dali zielone światło dla rozszerzenia sankcji UE wobec osób i podmiotów, które są odpowiedzialne za podważanie integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy.
Most Kerczeński
Most Kerczeński Shutterstock.com

"W poniedziałek w Brukseli ambasadorowie państw członkowskich przy UE zdecydowali o dodaniu do listy sankcyjnej czterech podmiotów i dwóch osób odpowiedzialnych za zaangażowanie w budowę i wykorzystywanie połączenia infrastrukturalnego pomiędzy Rosją a anektowanym przez Rosję Półwyspem Krymskim" - podała PAP, powołując się na anonimowe źródło.

Chodzi o most przez Cieśninę Kerczeńską, który łączy Rosję z zaanektowanym przez nią w 2014 roku Krymem. Zdaniem UE jego budowa przez Rosję po aneksji jest naruszeniem suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Most ogranicza przepływ statków przez Cieśninę Kerczeńską do portów ukraińskich na Morzu Azowskim.

10 września państwa UE przedłużyły sankcje wobec osób i podmiotów, które są odpowiedzialne za podważanie integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy o kolejne sześć miesięcy, do 15 marca 2021 roku. Sankcje przewidują zakaz podróżowania do UE, jak i zamrożenie aktywów. Dotyczą 175 osób i 44 podmiotów.

Restrykcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów w związku m.in. z aneksją Krymu i celową destabilizacją Ukrainy, obejmują rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Sankcje te obowiązują od marca 2014 roku i są przedłużane co pół roku.

Inne środki zastosowane przez UE w odpowiedzi na kryzys ukraiński obejmują sankcje gospodarcze względem określonych sektorów rosyjskiej gospodarki obowiązujące do 31 stycznia 2021 roku oraz sankcje z tytułu nielegalnego przyłączenia Krymu i Sewastopola ograniczające się do tych terytoriów i obowiązujące do 23 czerwca 2021 roku.


PAP/dad