X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasador USA: reaktywowanie V Korpusu to ważny dzień dla relacji polsko-amerykańskich

16.10.2020 11:00
Dziś ważny dzień dla relacji polsko-amerykańskich, V Korpus U.S. Army zostanie oficjalnie reaktywowany; to dowód na to, jak ważny jest dla nas sojusz z Polską - podkreśliła w piątek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Żołnierze USA - zdjęcie ilustracyjne
Żołnierze USA - zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Bumble Dee

- Dziś ważny dzień dla relacji PL-USA. V Korpus U.S. Army zostanie dziś oficjalnie reaktywowany w Fort Knox. To oznacza, że wysunięte stanowisko dowodzenia V Korpusu już za chwilę zostanie ulokowane w Poznaniu. To ogromny sukces i dowód na to, jak ważny jest dla nas sojusz z Polską" - napisała w piątek Mosbacher na swoim profilu na Twitterze.

Wysunięte stanowisko dowodzenia reaktywowanego V Korpusu USA ma liczyć ok. 200 żołnierzy. Pierwsi przyjadą do Polski jeszcze w październiku i zajmą się planowaniem operacyjnym i dowodzeniem rotacyjną obecnością amerykańskich wojsk lądowych w Europie. Poznań jest dotychczas siedzibą wysuniętego dowództwa amerykańskiej 1. Dywizji Piechoty.

Utworzenie w Polsce wysuniętego dowództwa V Korpusu zapowiedziano w umowie podpisanej w Warszawie 15 sierpnia przez ministra obrony Mariusza Błaszczaka i sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Umowa ma ułatwić rozlokowanie w Polsce kolejnych wojsk USA, których liczebność – zgodnie z ubiegłorocznymi deklaracjami prezydentów obu państw – ma wzrosnąć o ok. 1000, do ok. 5,5 tys.

Reaktywację V Korpusu zapowiedział w lutym br. departament wojsk lądowych wchodzący w skład Departamentu Obrony USA. Dowódcą V Korpusu został John Kolasheski, który 4 sierpnia w Krakowie otrzymał nominację na stopień generała broni. Dowództwo V Korpusu mieści się w Fort Knox w stanie Kentucky.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: USA Georgette Mosbacher

Konsul RP w Londynie: status osoby osiedlonej warunkiem zachowania praw na Wyspach

16.10.2020 08:32
Ewentualny brak porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie przyszłych relacji handlowych nie zmieni sytuacji mieszkających tam obywateli UE – mówi konsul RP w Londynie Mateusz Stąsiek. Przypomina jednak o konieczności uzyskania statusu osoby osiedlonej lub tymczasowego statusu osoby osiedlonej.

Białoruś ściga Cichanouską za wzywanie do obalenia ustroju

16.10.2020 09:58
Białoruś wysłała list gończy za byłą kandydatką opozycji na prezydenta Swiatłaną Cichanouską za apele wzywające do obalenia przemocą ustroju konstytucyjnego; poszukiwania mają charakter międzypaństwowy - poinformowało w piątek MSW Rosji.