X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister ds. europejskich nie ma wątpliwości: Polska suwerenność została umocniona

15.12.2020 08:12
Polska suwerenność została umocniona bez ponoszenia kosztów; niewiele osób w polskiej polityce potrafiłoby to zrobić tak skutecznie jak premier Mateusz Morawiecki - mówi dla "Super Expressu" minister ds. UE Konrad Szymański, który towarzyszył premierowi w Brukseli podczas szczytu UE.
Minister ds. europejskich Konrad Szymański
Minister ds. europejskich Konrad SzymańskiTwitter/Adam Guz/KPRM

Suwerenność jest kluczową wartością dla wszystkich polityków Zjednoczonej Prawicy. Dlatego premier Mateusz Morawiecki zdecydował się wejść w tak otwarty konflikt o budżet UE. Sztuką w takich kryzysach jest jednak szukanie skutecznych rozwiązań, które obronią polską suwerenność bez tych wszystkich kosztów, które wiązałyby się z brakiem porozumienia w sprawie budżetu. Polska suwerenność została umocniona bez ponoszenia kosztów. Niewiele osób w polskiej polityce potrafiłoby to zrobić tak skutecznie jak premier Morawiecki" - powiedział Szymański w opublikowanej we wtorek rozmowie z "SE".

Zdaniem ministra, wynik finansowy negocjacji budżetowych dla Polski jest bardzo korzystny.

"Jesteśmy jednym z głównych wygranych. Już w lipcu zamknęliśmy tę część negocjacji z wynikiem, który dla Polski oznacza ponad 750 mld zł przez najbliższe siedem lat. Rozporządzenie wejdzie w życie, ale razem z wytycznymi stosowania, które są wspólne dla wszystkich 27 państw UE i Komisji Europejskiej. Tylko KE stosuje to prawo, wiec to zobowiązanie zmienia sytuację diametralnie" - powiedział Szymański.


IAR/PAP/dad

"Nie stracimy ani jednego euro". Konrad Szymański pewny umowy budżetowej

14.12.2020 09:30
Polska dziś nie ma żadnych powodów, by się obawiać utraty środków z UE z powodu mechanizmu praworządności. Mamy wysokie standardy kontroli wydatkowania pieniędzy publicznych i nie musimy się już obawiać arbitralności KE - mówi "Rzeczpospolitej" Konrad Szymański, minister ds. europejskich.

Jest zgoda krajów UE na pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości

14.12.2020 11:52
Jest zgoda unijnych krajów na pakiet budżetowy i mechanizm uzależniający wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych. Ambasadorowie 27 państw członkowskich zaakceptowali w procedurze pisemnej ustalenia unijnych przywódców z ubiegłotygodniowego szczytu. Zgodnie z nimi Komisja Europejska w osobnej deklaracji zobowiązała się do zastosowania uzgodnień.