Polskie Radio
Section05
Konrad Szymański

Trudne negocjacje ws. Turowa. Szymański: wrócimy do rozmów, jeśli postawa Czech będzie rzeczowa

- Będziemy mogli wrócić do rozmów ws. Turowa jeśli będziemy mieli do czynienia z rzeczową postawą po stronie czeskiej; Izba Dyscyplinarna SN w aktualnym składzie przestanie istnieć - mówił minister ds. UE Konrad Szymański odpowiadając na pytania posłów o kary nałożone przez TSUE na Polskę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Konrad Szymański Trybunał Sprawiedliwości UE kopalnia Turów

Zbliża się szczyt Rady Europejskiej. Szymański: KE powinna zająć się sytuacją energetyczną

- Widać wyraźnie zejście się dwóch elementów: praktyk rynkowych Gazpromu i kluczowego momentu w obszarze certyfikacji Nord Stream 2. Te kwestie powinny być przedmiotem dyskusji i działań Komisji Europejskiej - tak o przyczynach podwyżek cen energii mówił minister ds. UE Konrad Szymański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konrad Szymański polityka Unia Europejska Komisja Europejska energetyka energia gaz Rada Europejska migracja kryzys migracyjny

"To dobre rozwiązanie, które może pomóc". Konrad Szymański o certyfikatach dot. podróży

– Certyfikaty mają ułatwić korzystanie z pewnych praw, a nie utrudnić. Myślę, że praktyka pokaże, że to jest rozwiązanie dobre, które może pomóc – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  podróże POLSKA koronawirus polityka Unia Europejska COVID-19 Beata Michniewicz Konrad Szymański Polska w Unii Europejskiej Trójka

WYWIAD Decyzja o zasobach własnych. Szymański: brak ratyfikacji to zaburzenie działania budżetu UE

Brak ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych oznacza zaburzenie działania całego budżetu UE - podkreśla w wywiadzie dla PAP minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański. Minister ds. UE dodał, że nie widzi podstawy do zmiany trybu ratyfikacji zasobów własnych, które dotychczas głosowano w Sejmie zwykłą większością głosów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska polityka Konrad Szymański fundusze unijne

UE użyje mechanizmu warunkowości wobec Polski? Szymański: nie ma powodów, aby nawet tak myśleć

- Pod kątem zarządzania budżetem unijnym i przeciwdziałania defraudacjom Polska ma wyższe wskaźniki niż średnia unijna, więc nie ma dzisiaj żadnych podstaw do tego, aby nawet myśleć o użyciu mechanizmu dotyczącego praworządności - powiedział w wywiadzie dla Polsat News minister ds. UE Konrad Szymański.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue Konrad Szymański GOSPODARKA zjednoczona prawica

Konrad Szymański: bez dobrego porozumienia Warszawy i Paryża UE nie pokona swych problemów

- Mamy często bliskie stanowisko w sprawach rynku cyfrowego, polityki przemysłowej, czy unikania podatków. Razem bronimy interesów europejskiego rolnictwa - powiedział minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański po spotkaniu ze swoim francuskim odpowiednikiem Clementem Beaunem w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Francja Konrad Szymański relacje polsko-francuskie Unia Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej POLSKA

Umowa między UE a Wielką Brytanią. Konrad Szymański wskazał korzyści dla Polaków

Uzgodnienie umowy między UE a Wielką Brytanią jest dobrą wiadomością dla polskich przedsiębiorców i obywateli; ograniczy ona negatywne skutki brexitu - powiedział minister ds. UE Konrad Szymański. Dodał, że Polska od początku zabiegała o konstruktywne i wytrwałe działania UE w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konrad Szymański MSZ Wielka Brytania Unia Europejska Bruksela Londyn Brexit umowa społeczeństwo