Polskie Radio
Section05
kancelaria premiera

Gala konkursu "Być Polakiem". "Wszystkie prace mają wspólny mianownik"

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono kilkadziesiąt nagród dla zwycięzców konkursu "Być Polakiem". Akcja skierowana do dzieci i młodzieży Polaków mieszkających poza granicami kraju odbyła się pod hasłem: "Mieszkasz poza Polską, Twoje serce jest w Polsce". Młodzi Polacy mieli między innymi za zadanie narysować widokówkę z Polski, napisać wiersz czy nagrać wideo na temat relacji z Ojczyzną.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polacy za granicą Jan Dziedziczak Sejm kancelaria premiera Anna Maria Anders

"Działamy wszędzie tam gdzie żyją wolni ludzie, których racje i interesy musimy wspierać". 30-lecie Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"

Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" od 30 lat niesie pomoc i wspiera Polaków zamieszkałych w krajach byłego ZSRS i byłego bloku komunistycznego w Europie Środkowej i Wschodniej poprzez aktywizację środowisk polskich, edukację, rozwój kultury, dobroczynność i wspieranie inwestycji. Fundacja ciągle poszerza zakres działania i grono adresatów otrzymujących pomoc.
Zobacz więcej na temat:  pomoc Polacy za granicą kancelaria premiera wojna na Ukrainie kancelaria prezydenta Kresy Zaolzie

Ponad 50 transportów z pomocą humanitarną. Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" wspiera Ukrainę

Wśród wielu ważnych misji, realizowanych przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie", niezwykle cenną inicjatywą jest pomoc Ukrainie. Fundacja już w pierwszych dniach rosyjskiej agresji uruchomiła, w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności, zbiórkę pieniędzy na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Pomaga również polskim organizacjom i parafiom w Ukrainie oraz uchodźcom z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie pomoc kancelaria premiera Polacy za granicą Karta Polaka

"Niezwyciężona armia". Wystawa zniszczonych rosyjskich czołgów w Warszawie

- Wiele środowisk twierdziło, że rosyjska armia jest niepokonana, że trzeba się za wszelką cenę się z Rosją porozumieć. Wystawa zniszczonego rosyjskiego sprzętu pokazuje, że Rosjan można pokonać - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk podczas otwarcia wystawy "Za wolność naszą i waszą" w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie kancelaria premiera siły zbrojne Warszawa Michał Dworczyk

Szef MON wicepremierem. Hoffmann, Ścigaj i Tomaszewski dołączają do rządu

Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Błaszczaka na urząd wicepremiera. Minister obrony narodowej zastąpił wicepremiera, szefa Komitetu do spraw bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego. Powołani na funkcję członków Rady Ministrów zostali też: Zbigniew Hoffman, Agnieszka Ścigaj i Włodzimierz Tomaszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd Rząd RP rząd Mateusza Morawieckiego prezydent Andrzej Duda zjednoczona prawica Mariusz Błaszczak Jarosław Kaczyński Agnieszka Ścigaj Mateusz Morawiecki kancelaria prezydenta kancelaria premiera

Fundacja Wolność i Demokracja niesie wszechstronną pomoc Polakom z Ukrainy

Fundacja zaangażowana jest w realizację projektu „Pomoc Polakom z Ukrainy”. Projekt jest skierowany do Polaków, posiadaczy Karty Polaka i członków ich najbliższej rodziny z Ukrainy, którzy znaleźli się Polsce po 24.02.2022 roku z powodu działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy. Fundacja realizuje też projekt "Pomoc Rodakom w obliczu wojny".
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Polacy za granicą pomoc Karta Polaka kancelaria premiera Jan Dziedziczak

"100 dni chwały i niepewności". Premier Mateusz Morawiecki w FAZ o wojnie na Ukrainie

"Sto dni chwały Ukrainy to jednocześnie sto dni ogromnej niepewności. Każdego dnia Ukraińcy muszą zadawać sobie pytanie, czy rzeczywiście mogą liczyć na wolną i demokratyczną Europę" - pisze w piątek premier RP Mateusz Morawiecki w tekście opublikowanym w piątek na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie Ukraina Rosja kancelaria premiera