X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Marcin Przydacz: sytuacja na wschodzie Ukrainy jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce

21.04.2021 10:07
Sytuacja na wschodzie Ukrainy jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce; jesteśmy członkiem najpotężniejszego sojuszu militarnego jakim jest NATO - ocenił w środę wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Jednocześnie wyraził nadzieję, że działania polityczne doprowadzą do deeskalacji sytuacji na Ukrainie.
Audio
  • Marcin Przydacz w Programie Pierwszym Polskiego Radia przypominał, że Polska jest członkiem NATO, co gwarantuje nam bezpieczeństwo (IAR)
Marcin Przydacz
Marcin Przydacztwitter.com/MSZ_RP

Poranna rozmowa z Marcinem Przydaczem w Programie Pierwszym Polskiego Radia dotyczyła bieżącej sytuacji na Ukrainie i postawy Rosji, która zwiększa obecność swoich wojsk przy granicy z naszym wschodnim sąsiadem. Wiceszef MSZ był pytany, czy ten rozwój wydarzeń może oznaczać zagrożenie dla Polski.

- Sytuacja na wschodzie Ukrainy, na granicach Ukrainy jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce. Polska poza swoimi zdolnościami obronnymi jest członkiem najpotężniejszego sojuszu militarnego, obronnego jakim jest NATO - powiedział Marcin Przydacz.

Dodał, że dzięki dobrym decyzjom politycznym w ostatnich latach udało się zwiększyć obecność wojsk sojuszniczych w Polsce.

Wiceszef MSZ zaznaczył, że prezydent USA Joe Biden - zgodnie ze swoją zapowiedzią - jest aktywny na wschodniej flance NATO. "Dla nas to jest dobra informacja, my będąc państwem granicznym od zawsze domagaliśmy się większej obecności i aktywności zarówno NATO, ale też jego najważniejszych członków, w tym wypadku oczywiście Stanów Zjednoczonych" - powiedział Marcin Przydacz.

Wyraził też nadzieję, że działaniami politycznymi uda doprowadzić się do deeskalacji sytuacji na Ukrainie.

Na wschodzie Ukrainy, w Donbasie, gdzie w lipcu 2020 r. weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą, oficjalnie uzasadniając to ćwiczeniami wojskowymi. Ukraińskie władze stale monitorują sytuację i alarmują NATO i organizacje międzynarodowe o działaniach Rosji.


PAP/dad