X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier Wielkiej Brytanii apeluje o zachowanie ostrożności w związku ze zniesieniem obostrzeń covidowych

18.07.2021 18:09
Brytyjski premier Boris Johnson zaapelował o zachowanie ostrożności w związku ze zniesieniem od jutra obostrzeń covidowych w Anglii. W przesłaniu wideo szef rządu podkreśla, że każdy, kto otrzyma zalecenie izolacji, musi to zrobić.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/Ramon van Flymen

Boris Johnson, który sam przebywa na kwarantannie, trzykrotnie powtórzył prośbę o ostrożność. Apelował, by w rozpoczynający się jutro nowy etap wkroczyć "z całą należytą rozwagą i szacunkiem dla innych ludzi, ze względu na ryzyko, związane z chorobą, która jest nadal obecna". Szef brytyjskiego rządu trzykrotnie powtórzył też prośbę, by przyjąć drugą dawkę szczepionki.

Prócz premiera Borisa Johnsona na kwarantannę trafił także minister finansów Rishi Sunak. Obaj kontaktowali się z ministrem zdrowia, u którego wykryto koronawirusa. Pierwotnie politycy mieli się tylko codziennie testować. Jednak pod wpływem krytyki ze strony opinii publicznej, zarzucającej rządowi stosowanie podwójnych standardów, wycofał się on z tego pomysłu.

Jutro - mimo trzeciej fali zakażeń, spowodowanej odmianą Delta - Anglia zniesie wszystkie obostrzenia sanitarne. Rząd przyznaje, że efektem otwarcia będzie większa liczba przypadków zakażeń i osób na kwarantannie. Wielu ekspertów ostrzega, że rząd decyduje się na zbyt duże ryzyko, a luzowanie obostrzeń trzeba odłożyć, choćby ze względu na ryzyko powstania nowych mutacji wirusa.

Rząd przekonuje, że może znosić zakazy i zastąpić je zaleceniami oraz osobistą odpowiedzialnością ludzi, bo dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć ścisły dotąd związek między zakażeniami a hospitalizacją i zgonami. Ponadto, jak argumentuje Boris Johnson, lato to najlepszy czas, by się otwierać, a błędem byłoby odkładanie tego na jesień, gdy ludzie częściej będą pod dachem, a dzieci wrócą do szkół.


IAR/dad

Z LOT-em do Dublina. Narodowy przewoźnik wznawia połączenie do stolicy Irlandii

18.07.2021 13:00
PLL LOT od niedzieli powraca na trasę Warszawa-Dublin - poinformowała spółka. Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do irlandzkiego portu lotniczego w Dublinie będą obsługiwane cztery razy w tygodniu.

Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń i zgonów z powodu Covid-19 w Rosji

18.07.2021 13:15
Liczba nowych zakażeń i zgonów spowodowanych Covid-19 wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W niedzielę rządowy sztab kryzysowy poinformował o 25 018 przypadkach zakażeń w ciągu doby i 764 zgonach. To już szósty dzień, gdy statystyki są rekordowo wysokie.