X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń i zgonów z powodu Covid-19 w Rosji

18.07.2021 13:15
Liczba nowych zakażeń i zgonów spowodowanych Covid-19 wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. W niedzielę rządowy sztab kryzysowy poinformował o 25 018 przypadkach zakażeń w ciągu doby i 764 zgonach. To już szósty dzień, gdy statystyki są rekordowo wysokie.
Szczepienie w punkcie masowych szczepień w Moskwie
Szczepienie w punkcie masowych szczepień w MoskwiePAP/EPA/MAXIM SHIPENKOVJak przekazał sztab, najwięcej chorych na Covid-19 zmarło w Moskwie i w Petersburgu.

Od początku epidemii w Federacji Rosyjskiej obecność koronawirusa potwierdzono o 5 mln 958 133 osób. Covid-19 spowodował śmierć łącznie 148 419 Rosjan.

Władze w Moskwie wiążą wzrost liczby zakażeń z rozprzestrzenianiem się w kraju wariantu Delta i wciąż zbyt niskim odsetkiem zaszczepionych. Kremlowi, który chętnie sprzedaje swą szczepionkę Sputnik V do krajów trzeciego świata lub państw, gdzie udało się mu utrzymać wpływy, nie udało się przekonać własnych obywateli, by szczepili się rosyjskim preparatem zaznaczają agencje.

Loreto: obchody wyzwolenia miasta przez polskich żołnierzy

18.07.2021 15:00
Polska delegacja bierze udział w obchodach 77. rocznicy wyzwolenia Loreto i Ankony we włoskim regionie Marche przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego. W dwudniowych uroczystościach uczestniczą weterani, a także między innymi szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk i ambasador Polski we Włoszech, córka dowódcy 2. Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa, Anna Maria Anders.

Wnuczka osadników z Wierszyny: czasy bardzo się zmieniły

18.07.2021 10:28
Kiedy Franciszka Janaszek z Wierszyny mówi, że czasy bardzo się zmieniły, ma na myśli przede wszystkim religijność, dziś nie tak powszechną w Wierszynie jak kiedyś. Tym, co nadal trwa w jej rodzinie, jest język polski, w którym rozmawia z prawnukiem.

Z LOT-em do Dublina. Narodowy przewoźnik wznawia połączenie do stolicy Irlandii

18.07.2021 13:00
PLL LOT od niedzieli powraca na trasę Warszawa-Dublin - poinformowała spółka. Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do irlandzkiego portu lotniczego w Dublinie będą obsługiwane cztery razy w tygodniu.