Polskie Radio
Section05
samolot

Największy samolot świata wyląduje w Warszawie. Przywiezie sprzęt medyczny dla Polski

Antonow An-225 Mrija, największy transportowy samolot świata, przywiezie do Polski niezbędne środki do walki z koronawirusem. Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki KGHM Polska Miedź S.A. i Lotos S.A. Lotniczy kolos wyląduje na lotnisku w Warszawie 14 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce KGHM Polska Miedź transport lotnictwo samolot pandemia COVID-19 choroby zakaźne

Rząd Tuska zaprzepaścił szansę na szybkie wyjaśnienie tragedii. Holendrzy ws. MH17 działali skutecznie

Dwa lata po katastrofie samolotu Malaysia Airlines, który w 2014 roku został zestrzelony nad Ukrainą, opublikowano raport międzynarodowego zespołu śledczego. Wskazuje on jednoznacznie na odpowiedzialność Rosji, od marca toczy się w tej sprawie proces. W przypadku katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, nadal nie udało się osądzić winnych tej tragedii. Szansę na szybkie dotarcie do prawdy zaprzepaściły fatalne decyzje rządu Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2019 katastrofa w Smoleńsku samolot Malezja Rosja Holandia Tomasz Arabski Ukraina

Prezes KGHM: w najbliższych dniach kolejne transporty medyczne z Chin

- Na 31 marca i 1 kwietnia zaplanowane są następne transporty z Chin. W samolotach, które przylecą do naszego kraju, będą materiały ochronne i sprzęt medyczny potrzebne do walki z koronawirusem - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Chludziński, prezes KGHM. - Dopóki będzie taka potrzeba, będziemy organizować transporty. Jesteśmy w stanie to robić - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce Chiny KGHM Polska Miedź Grzegorz Frątczak samolot POLSKA