X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polityk CDU wzywa do wsparcia Polski w obronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej

29.11.2021 15:54
W obliczu rosnącej liczby wniosków o azyl w Niemczech Manuel Hagel, szef frakcji CDU w Badenii-Wirtembergii, ostrzegł przed przecenianiem zdolności RFN do przyjmowania migrantów. Wezwał do wsparcia Polski w zabezpieczaniu granicy UE - "w razie potrzeby także przy pomocy funkcjonariuszy policji landowej".
- Reżim w Mińsku wykorzystuje pieniądze UE dla celów propagandowych - powiedział ambasador Andrzej Sadoś. Na zdjęciu: Alaksander Łukaszenka przy przejściu granicznym w Bruzgach
- Reżim w Mińsku wykorzystuje pieniądze UE dla celów propagandowych - powiedział ambasador Andrzej Sadoś. Na zdjęciu: Alaksander Łukaszenka przy przejściu granicznym w BruzgachPAP/EPA/MAXIM GUCHEK / BelTA / HANDOUT HANDOUT

Już teraz brakuje miejsc w ośrodkach przyjmowania uchodźców w kraju związkowym" - poinformował Hagel w poniedziałek w wywiadzie dla "Schwaebische Zeitung". "Musimy za wszelką cenę zapobiec takiej polaryzacji jak w 2015 roku, zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy pandemia koronawirusa wiele od nas wymaga" - powiedział polityk.

Hagel wezwał do wsparcia Polski w zabezpieczaniu zewnętrznej granicy UE - "w razie potrzeby także przy pomocy funkcjonariuszy policji landowej z Badenii-Wirtembergii".

Kolejne głosy

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Badenii-Wirtembergii i wiceprzewodniczący federalnej CDU Thomas Strobl w rozmowie z agencją dpa również wezwał do lepszej ochrony granic i nie wykluczył ich zamknięcia w ostateczności.

Od tygodni tysiące migrantów próbują przekroczyć zewnętrzne granice UE z Białorusi do Polski lub krajów bałtyckich. Większość migrantów i uchodźców chce dostać się do Niemiec. W związku z rosnącą liczbą uchodźców Badenia-Wirtembergia pilnie poszukuje od początku przyszłego roku większej liczby miejsc dla uchodźców i bada, czy możliwe jest ponowne uruchomienie byłego państwowego ośrodka wstępnego przyjmowania uchodźców (LEA) w Messstetten.

PAP/dad

Jakub Kumoch w Polska Times: inwazja na Ukrainę byłaby dla Rosji ryzykowna

29.11.2021 10:27
Pełna inwazja na Ukrainę byłaby ryzykowna dla Rosji i prezydenta Władimira Putina – ocenił w rozmowie z Polska Times szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Pomoc Polski dla Białorusinów. Pomogliśmy około 20 tysiącom osób w potrzebie

29.11.2021 13:46
Polska udzieliła pomocy około 20 tysiącom obywateli Białorusi po ostatnich sfałszowanych wyborach w tym kraju. Z danych Straży Granicznej wynika, że od 18 sierpnia ubiegłego roku większość z tych osób poszukiwała ochrony na terenie Polski - powiedziała IAR rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. 13 tysięcy obywateli Białorusi deklarowało poszukiwanie pomocy na terytorium Polski, a 7 tysięcy osób wjechały do naszego kraju na podstawie programu Poland Business Harbour, dzięki któremu Białorusini mogą prowadzić działalność gospodarczą na terenie Polski.