Polskie Radio
Section05
straż graniczna

TYLKO U NAS Polacy zamieszani w przemyt migrantów z Białorusi. "Grozi im 12 lat więzienia"

We wrześniu br. funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymały dwie osoby zajmujące się przerzutem nielegalnych migrantów. - Za organizowanie przejazdu z kraju pochodzenia do Mińska, a następnie przekroczenie granicy z Białorusi do Polski i potem do Niemiec przemytnicy inkasowali od 10 tys. do 13 tys. dolarów za osobę - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica migracja Białoruś straż graniczna służby i bezpieczeństwo

Skandaliczny wpis dziennikarza TOK FM ws. funkcjonariuszy Straży Granicznej. Rusza proces Piotra Maślaka

O godz. 10 w podlaskiej Sokółce miał ruszyć proces dziennikarza TOK FM Piotra Maślaka oskarżonego o zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformował dziennikarz we wpisie na Twitterze. W sierpniu minionego roku Maślak porównał strażników granicznych do SS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna imigranci w Europie imigracja

TYLKO U NAS Budowa zapory na granicy z Rosją. Sprawdziliśmy, jak postępują prace

- Zapora, czy każdy inny element zabezpieczenia, to więcej czasu na reakcję. Dzięki temu szybciej możemy złapać sprawców nielegalnego przekroczenia granicy - mówi w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego oddziału Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna obwód kaliningradzki Rosja wojna na Ukrainie służby i bezpieczeństwo

"Tak działa system perymetryczny". Zobacz nagranie z monitoringu na granicy z Białorusią

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował, że Straż Graniczna włącza kolejny odcinek do systemu elektronicznego na granicy z Białorusią. Opublikował przy tym ciekawe nagranie z monitoringu, na którym widać ludzi stojących po stronie białoruskiej przy stalowej zaporze i patrol ustawiony po stronie polskiej. "Tak działa system perymetryczny" - skomentował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś straż graniczna

Sytuacja na granicy z Białorusią. Kolejna setka nielegalnych migrantów próbowała przedostać się do Polski

110 cudzoziemców próbowało w piątek nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią, byli to m.in. obywatele Pakistanu i Egiptu. Znowu były wśród nich osoby, które przeprawiły się przez graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Białoruś imigracja służby i bezpieczeństwo granica

"Jest stabilnie i spokojnie". St. chor. sztab. Ewelina Szczepańska z SG o sytuacji na granicy z Rosją

- Na polskiej granicy z Rosją w tej chwili jest stabilnie i spokojnie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia st. chor. sztab. Ewelina Szczepańska z Komendy Głównej Straży Granicznej. O sytuacji na wschodzie Polski mówili też rzecznicy podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oddziału SG.
Zobacz więcej na temat:  granica służby i bezpieczeństwo Rosja Kaliningrad lewica Magdalena Ogórek Ukraina wojna 2022 POLSKA straż graniczna