Polskie Radio
Section05
straż graniczna

Straż Graniczna podpisała umowy na budowę zabezpieczeń elektronicznych na granicznych rzekach

Straż Graniczna podpisała umowy na budowę zabezpieczeń elektronicznych na granicznych rzekach z Białorusią. Jedna dotyczy rzeki Bug, a druga - rzek Świsłocz i Istoczanka. Jak czytamy w komunikacie, teraz wykonawcy mają odpowiednio 12 i 10 miesięcy na realizację zadania, a łączny koszt obu inwestycji wyniesie ponad 364 miliony złotych.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna imigranci w Europie wojna hybrydowa Białoruś Rosja

Mur nie zatrzymał kontrabandy. Przemyt z Białorusi kwitnie

O ponad 1000 proc. wzrósł w ubiegłym roku przemyt papierosów z Białorusi. Po krótkim zastoju główny "towar eksportowy" reżimu Łukaszenki znowu na topie - informuje piątkowa "Rzeczpospolita". Gazeta zwraca uwagę, że uszczelnienie granicy z Białorusią - mur z elektroniką i patrole - ograniczyły przemyt ludzi, ale nie zniechęciły zorganizowanych grup przestępczych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA straż graniczna przemyt papierosy alkohol Białoruś

Uciekał przed patrolem SG. Pijany kierowca zatrzymany po kilkukilometrowym pościgu

Strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie (Podkarpackie) ścigali 27-letniego kierowcę, który na ich widok przyspieszył jazdę, a uciekając potrącił jednego z funkcjonariuszy. Został zatrzymany po kilkukilometrowym pościgu. Okazało się, że był pijany.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy pijani kierowcy drogi ruch drogowy straż graniczna policja podkarpackie

Premier Tusk: podjęliśmy decyzję o modernizacji naszej zapory granicznej z Białorusią

- Wspólnie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji podjęliśmy decyzję o modernizacji naszej zapory granicznej z Białorusią. Przeznaczymy na to adekwatne środki - mówił szef rządu Donald Tusk na spotkaniu z dziennikarzami po rozmowach w Warszawie z premierem Finlandii Petterim Orpo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk granica bezpieczeństwo straż graniczna Finlandia wojna hybrydowa migracja kryzys migracyjny Białoruś

TYLKO U NAS Kontrole na polsko-słowackiej granicy przedłużone. Czego się spodziewać? Mamy komentarz Straży Granicznej

- W ostatnim czasie nie rejestrowaliśmy nielegalnej migracji na przejściach granicznych ze Słowacją. Liczba takich zdarzeń spadła do zera. Ale jeszcze analizy w tym kierunku będą dokonywane - zaznaczyła w rozmowie z portalem polskieradio.pl Monika Szpunar z Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  granica straż graniczna POLSKA Słowacja migracja

Polscy funkcjonariusze zatrzymali Chinkę poszukiwaną przez Interpol. Jest podejrzana o pranie brudnych pieniędzy

Rzecznik Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dagmara Bielec przekazała, że 33-letnia obywatelka Chin poszukiwana czerwoną notą Interpolu przez władze Francji została ujęta na Lotnisku Chopina przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.
Zobacz więcej na temat:  Interpol straż graniczna pranie pieniędzy przestępczość POLSKA służby i bezpieczeństwo