X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa Europejski Kongres Gospodarczy. W tym roku przeniósł się do sieci

19.05.2020 13:43
Tematy kongresu to między innymi walka ze skutkami epidemii koronawirusa w gospodarce i sytuacja polskich start-upów w czasie pandemii   
Audio
  • Trwa Europejski Kongres Gospodarczy - relacja Ewy Plisieckiej
Serię rozmów poprzedziło wystąpienie minister rozwoju Jadwigi Emilewicz
Serię rozmów poprzedziło wystąpienie minister rozwoju Jadwigi EmilewiczFoto: EKG/materiały prasowe

Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy, odbywający się co roku w Katowicach, w tym roku przeniósł się do sieci. W imprezie bierze udział przeszło 120 panelistów - przedstawicieli rządu, polityków, prezesów firm, ekonomistów i ekspertów. Pomysłodawcą i organizatorem kongresu -  największej imprezy biznesowej Europy Centralnej - od pierwszej edycji jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Jego prezes i jednocześnie inicjator wydarzenia Wojciech Kuśpik mówi, że jednym z najważniejszych tematów tegorocznego spotkania online jest walka ze negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa dla gospodarki Polski i świata. Jak podkreśla, ostatnie miesiące zupełnie zmieniły gospodarkę.

Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska – Jedynak podczas pierwszego dnia imprezy zauważyła, że dużym wsparciem dla przedsiębiorców może być ustanowienie Funduszu Gwarancyjnego Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Od początku pandemii działamy na forum europejskim, by wprowadzać zmiany w prawie unijnym - dodała pani minister.

Podczas zorganizowanego online kongresu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała, że skutkiem epidemii COVID-19 w krótkim okresie będzie zmniejszenie skali globalizacji. Już teraz poszczególne firmy podejmują decyzje o rezygnacji z produkcji w Chinach – mówiła podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Jadwiga Emilewicz.

Minister rozwoju dodała, że przenoszona do Europy produkcja nie będzie przypominała fabryk sprzed kilkudziesięciu lat i musi wykorzystywać energooszczędne technologie. Jadwiga Emilewicz spodziewa się, że gospodarka po obecnym kryzysie zmieni się na lepsze. Epidemia koronawirusa przyspieszy proces digitalizacji gospodarki. Zmiany – według szefowej resortu rozwoju - zajdą m.in. w takich branżach jak usługi, handel, sprzedaż, upowszechni się też praca zdalna.

Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak uważa, że polska gospodarka weszła w obecny kryzys z mocnymi fundamentami. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zapewnił, że polskie instytucje mają narzędzia, które można wykorzystać w walce z kryzysem. Podkreślił, że obecnie trudno prognozować tempo wzrostu gospodarczego w tym roku, między innymi dlatego, że nie wiemy, czy epidemia nie powróci za kilka miesięcy.

Podczas drugiego dnia kongresu jego uczestnicy rozmawiają między innymi o sytuacji polskich start-upów w czasie pandemii, a także o handlu w tym okresie - tradycyjnym i cyfrowym. Wydarzenie zakończy się w środę, kiedy głównym tematem stanie się przyszłość inwestycji infrastrukturalnych. Europejski Kongres Gospodarczy w wersji "na żywo" został przełożony na początek września.

 IAR/ep