X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UOKiK nałożył blisko 213 milionów złotych kary na Gazprom

03.08.2020 09:51
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny nałożył na Gazprom karę w wysokości blisko 213 milionów złotych. Prezes UOKiK-u wyjaśnia, że powodem jest brak współpracy w dochodzeniu dotyczącym budowy gazociągu Nord Stream 2.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneIgorGolovniov / Shutterstock.com

Sprawa dotyczy postępowania wszczętego przez UOKiK w 2015 roku, w którym sześć spółek, w tym Gazprom, usłyszały zarzuty finansowania gazociągu Nord Stream 2 bez wymaganej zgody polskiego urzędu antymonopolowego.

W trakcie postępowania UOKiK wystąpił o przekazanie dokumentów, których nie otrzymał. Tomasz Chróstny dodał, że Gazprom nie przekazał wymaganych informacji także po tym, jak na początku roku UOKiK wszczął postępowanie dotyczące braku współpracy.

Dokumenty, o które wystąpił prezes Urzędu, to przede wszystkim umowy przesyłu, dystrybucji, sprzedaży, dostaw i magazynowania paliw gazowych. Według UOKiK-u o umyślności działania spółki świadczy między innymi fakt, że Gazprom nie wystąpił o zgodę na przekazanie informacji do rosyjskiego Ministerstwa Energii.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Gazprom UOKiK