X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Eksperci są zgodni: widoczne jest ożywienie w polskiej gospodarce

12.06.2021 08:30
Poprawiają się nastroje w przemyśle i produkcji. Polski Produkt Krajowy Brutto wróci do poziomu sprzed pandemii w III kwartale 2021 roku - wynika z zapowiedzi rządu.
Audio
  • Ożywienie w polskiej gospodarce - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały prasowe

Premier Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że przed nami bardzo dobre lata dla polskiej gospodarki. Tarcza finansowa pozwoliła przeprowadzić ją przez najtrudniejsze miesiące i kwartały. Według wskaźnika aktywności gospodarczej PMI, Polska osiągnęła rekordowy wynik zamówień publicznych. Szef rządu podkreślił, że jest to najlepszy wynik od ponad 20 lat

Wskutek zniesienia obostrzeń i otwarcia gospodarki przedsiębiorcy po raz pierwszy w tym roku pozytywnie oceniają koniunkturę w polskiej gospodarce - wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE i BGK. Rosną m.in. wskaźniki dot. wartości sprzedaży i liczby nowych zamówień w firmach.

Miesięczny Indeks Koniunktury jest wskaźnikiem badającym nastroje polskich przedsiębiorstw. Został opracowany przez Polski Instytut Ekonomiczny we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Poziomem neutralnym MIK jest 100 pkt. Wynik powyżej tej wartości oznacza poprawę koniunktury, a poniżej - jej pogorszenie.

Czynnikiem, który wprowadza zamęt w planowanie przyszłości przez przedsiębiorców jest postępująca inflacja. Rosnące ceny, które będą nam towarzyszyć przez jakiś czas, nie będą na tyle istotne, by spowodować osłabienie gospodarki – uważa Katarzyna Dębkowska z PIE. Według Głównego Urzędu Statystycznego ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju tego roku w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego wzrosły o 4,8%.

IAR/ep