X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Huta Stalowa Wola gotowa do produkcji systemów wieżowych dla Rosomaków

20.01.2022 10:15
Huta Stalowa Wola jest gotowa do seryjnej produkcji zdalnie sterowanych systemów wieżowych kaliber 30 mm. Uzbrojenie będzie montowane w najbliższej przyszłości na kołowych transporterach opancerzonych Rosomak.
Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak
Kołowy Transporter Opancerzony "Rosomak"Rafał Mniedło/zoom.mon.gov.pl

Prezes Huty Stalowa Wola Bartłomiej Zając powiedział w rozmowie z IAR, że uzbrojenie jest oparte na bezzałogowej wieży, której sercem jest armata Bushmaster o kalibrze 30 mm. Prezes HSW dodał, że to nowoczesny produkt, nad którym pracowały zarówno państwowe jak i prywatne firmy zbrojeniowe. Zdalnie sterowany system wieżowy jest już gotowy do seryjnej produkcji, a w przyszłości będzie też istotnym wyposażeniem pływajacych wozów piechoty Borsuk. Pojazdy powstają w zakładach w Stalowej Woli i będą następcami wysłużonych BWP-ów, konstrukcji z czasów głębokiego PRL niespełniajacych już wymogów nowoczesnego pola walki.

System wieżowy to produkt opracowany przez konsorcjum założone przez Hutę Stalowa Wola oraz WB Electronics. W prace nad uzbrojeniem były zaangażowane m.in. takie zakłady, jak PCO S.A., które odpowiadają za optoelektronikę, Zakłady Mechaniczne z Tarnowa dostarczające uzbrojenie pomocnicze oraz Rosomak S.A. z Siemianowic, który współpracuje w obszarze przygotowania transporterów opancerzonych do integracji z systemem wieżowym.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: wojsko broń

Bydgoskie Zakłady Lotnicze będą serwisować Herculesy polskiego wojska. Jest nowa umowa

19.01.2022 09:34
Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy otrzymały kolejne zlecenie na serwisowanie samolotów transportowych C-130 Hercules polskiego wojska – poinformował producent tych samolotów, firma Lockheed Martin.

Dzięki Saudi Aramco rosyjska ropa zostanie wyparta z Polski?

19.01.2022 12:39
Według agencji Reuters, saudyjska ropa może stanowić dwie trzecie ropy konsumowanej w Polsce. Ma to znacznie wpłynąć na ograniczenie importu ropy z kierunku rosyjskiego.