Polskie Radio
Section05
lotos

"Właścicielem Rafinerii Gdańskiej jest w dużej części państwo polskie". Obajtek odpowiada na zarzuty opozycji w debacie

"Dzięki zakończonym fuzjom Orlen ma potencjał, aby zapewnić swoim klientom stabilne ceny paliw, które od kilku lat należą do jednych z najniższych w UE" - napisał na X (d. Twitter) Daniel Obajtek. Prezes Orlenu odniósł się w ten sposób do wypowiedzi polityków opozycji, które padły podczas przedwyborczej debaty w TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Daniel Obajtek PKN Orlen lotos Rafineria Gdańska GOSPODARKA

Orlen: realizujemy projekty przy utrzymaniu jednych z najniższych cen paliw w Europie

Realizujemy projekty przy utrzymaniu jednych z najniższych cen paliw w Europie - zwrócił uwagę Orlen. Koncern podkreślił, że poprzez fuzje zyskał kapitał do przeprowadzania krajowych oraz zagranicznych inwestycji, a w 2022 roku 41 proc. jego przychodów pochodziło z zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Orlen Daniel Obajtek paliwa benzyna diesel paliwa alternatywne chemia inwestycje lotos PGNiG Energa fuzja

Karczewski: głosy opozycji nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Lotos nie został sprzedany, to była fuzja

- Argumenty opozycji dotyczące rzekomej sprzedaży państwowych podmiotów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Lotos nie został sprzedany. To była fuzja dwóch koncernów, fuzja korzystna dla Polski. Pamiętamy jak Donald Tusk mówił, że nie widzi niczego, co mogłoby przeszkodzić w sprzedaży Lotosu. On naprawdę chciał go sprzedać - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Karczewski, senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Karczewski polityka referendum opozycja lotos Platforma Obywatelska

PR24 "Państwo wyprzedało zdecydowaną część Lotosu". Poseł Polski 2050 atakuje rząd w kontekście referendum

- Pod płaszczykiem fuzji, państwo zarządzane przez PiS wyprzedało zdecydowaną część majątku Lotosu - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska. - Nie chcę takiego wyprzedawania majątku państwowego, zwłaszcza po tak wątpliwej wycenie - dodała, odnosząc się do pytania w referendum.
Zobacz więcej na temat:  Polska 2050 wybory w Polsce lotos referendum Adrian Klarenbach Paulina Henning - Kloska

Orlen połączył spółki Orlen Oil i Lotos Oil. Obajtek: to pozwoli zwiększyć poziom inwestycji

W ramach konsolidacji kolejnych segmentów działalności Orlen połączył spółki Orlen Oil i Lotos Oil - podał koncern. Integracja ma umocnić krajową pozycję Orlenu na rynku środków smarnych i ułatwić zagraniczną ekspansję. - Synergie uzyskane dzięki integracji aktywów pozwolą zwiększyć poziom inwestycji i lepiej wykorzystać już posiadane aktywa - wskazał prezes spółki Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen lotos PGNiG Daniel Obajtek ropa naftowa fuzja POLSKA

Orlen i Lotos łączą siły w transporcie kolejowym swoich produktów. Chodzi o bardziej atrakcyjną ofertę cargo

W ramach integracji aktywów kolejowych Grupy Orlen spółka Lotos Kolej przejęła majątek Orlen KolTrans - podał w poniedziałek Orlen. Koncern wyjaśnił, że połączenie efektywniej zabezpieczy jego potrzeby logistyczne i jednocześnie wzmocni pozycję rynkową Grupy Orlen w branży przewozów cargo.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen kolejnictwo transport infrastruktura lotos