X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Waldemar Buda podał termin zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy

25.05.2022 15:20
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przekazał Polskiemu Radiu, że możliwe jest zatwierdzenie Krajowego Planu Odbudowy już za kilka dni - 1 czerwca. Kolejnego dnia do Warszawy ma przyjechać przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Minister W. Buda: 1 czerwca możliwe zatwierdzenie KPO
Minister W. Buda: 1 czerwca możliwe zatwierdzenie KPOPAP/Tomasz Gzell

Dziś w Sejmie odbywa się drugie czytanie prezydenckiego projektu zmian w Sądzie Najwyższym, przewidującego między innymi likwidację Izby Dyscyplinarnej w SN i zastąpienie jej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej. Likwidacja Izby Dyscyplinarnej jest jednym z warunków odblokowania pieniędzy z KPO, które postawiła nam Unia Europejska, żeby odblokować pieniądze z KPO.

Formalne zatwierdzenie KPO

Minister Waldemar Buda powiedział, że jeśli na posiedzeniu Sejmu uda się uchwalić projekt noweli ustawy o Sądzie Najwyższym, to jest "spokojny o zatwierdzenie KPO i o cały proces, który będzie miał swoje kolejne etapy". - Mogę powiedzieć, że mam potwierdzenie tego, że w najbliższym czasie rzeczywiście dojdzie do formalnego zatwierdzenia KPO - podkreślił. 


Posłuchaj
00:25 11757881_1.mp3 Minister Waldemar Buda: 1 czerwca możliwe zatwierdzenie KPO (IAR)

 

Szef resortu rozwoju przypomniał, że zapowiadał to również premier Mateusz Morawiecki. - Liczymy, że to rzeczywiście będzie być może i 1 czerwca, natomiast 2 czerwca spodziewamy się oficjalnej wizyty pani przewodniczącej Ursuli von der Leyen - poinformował. Zaznaczył jednocześnie, że to jest wstępny kalendarz i rząd otrzyma potwierdzenie tych dat "w najbliższych dniach, godzinach".

Projekt zmian w Sądzie Najwyższym

Waldemar Buda przypomniał, że ustawa o Sądzie Najwyższym musi być podpisana przez prezydenta do końca czerwca. - Mamy tutaj jeszcze pewien bufor i czas, który możemy jeszcze wykorzystać na doprecyzowanie tego projektu - podkreślił. Dodał, że po przegłosowaniu projekt noweli ustawy trafi do Senatu, a następnie może wrócić do Sejmu. - Dzisiaj jest rzeczywiście ten moment kluczowy, bo jest drugie czytanie. To jest ostatni moment na składanie poprawek ze strony klubów parlamentarnych - wskazał. 

O tym, że jest duża szansa na zatwierdzenie w ciągu kilku dni Krajowego Planu Odbudowy mówił dziś również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu powiedział, że uruchomienie płatności jest kwestią kilku miesięcy. Premier liczy na to, że w Sejmie nie tylko Zjednoczona Prawica, lecz także partie ze strony opozycyjnej poprą zmiany, które otworzą drogę do Krajowego Planu Odbudowy.


IAR/dad