X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
fundusze unijne

UE w latach 2014 - 2020 przekazała Polsce 450 mld złotych

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podsumowało rok 2019 pod względem wydawania pieniędzy z funduszy europejskich. Obecnie trwają negocjacje dotyczące nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. O szczegółach można się dowiedzieć z czwartkowej relacji  w radiowej Jedynce przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska inwestycje fundusze europejskie fundusze unijne Tomasz Matusiak

Radny PiS: Trzaskowski prowadzi własną politykę zagraniczną

Prezydent Warszawy podpisał - wraz z burmistrzami stolic krajów wyszehradzkich - wspólną deklarację, z której wynika między innymi chęć dysponowania funduszami europejskimi z pominięciem rządu. - Ta inicjatywa nosi znamiona prowadzenia niezależnej od rządu polityki zagranicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Figura, radny Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Rady Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki PiS Rafał Trzaskowski Warszawa fundusze europejskie fundusze unijne regiony mazowieckie

"Rządy Pieniądza": eksperci przewidują długą walkę o unijne fundusze

Podczas unijnego szczytu w Brukseli toczą się rozmowy na temat wieloletnich ram, finansowych na lata 2021-2027. Z punktu widzenia Polski ważne jest, że planuje się zmniejszenie funduszy na politykę spójności i politykę rolną. W drugim przypadku mamy nadzieję na wyrównanie dopłat bezpośrednich, ale środki na politykę spójności są zagrożone. O tym, a także o skutkach porozumienia ws. brexitu, rozmawiali goście audycji "Rządy Pieniądza": ekonomista Marek Zuber i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie