Redakcja Polska

Prestiżowy ranking państw, w których warto inwestować. Polska na podium

16.05.2020 15:50
"The CEO Magazine" opublikował zestawienie 10 najlepszych państw do inwestowania. Polska zajęła w tym zestawieniu wysokie trzecie miejsce, a naszą gospodarkę wyprzedziły tylko Singapur i Wielka Brytania. - Pomimo wyzwań ekonomicznych wynikających z COVID-19 niektóre kraje wyróżniają się, jako obiecujące dla inwestorów - skomentowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneMelpomene/ Shutterstock.com

Komisja Europejska prognozowała ostatnio, iż w 2020 r. Polska doświadczy najsłabszego spadku produktu krajowego brutto wśród wszystkich państw Unii Europejskiej. Następnie światowej sławy ekonomista prof. Luis Huete wymienił nasz kraj w grupie tych, które najlepiej radzą sobie z kryzysem ekonomicznym i epidemicznym.

Teraz "The CEO Magazine" pokazał zestawienie państw, gdzie warto inwestować. - Gratuluję Polsce trzeciego miejsca w rankingu najlepszych krajów do inwestowania w 2020 roku - skomentowała tę wiadomość Georgette Mosbacher.

Potencjał rynkowy w dobie koronawirusa

W czasopiśmie podkreślono, że przez epidemię koronawirusa globalny handel może spaść nawet o ponad 30 proc. "Niepewność na giełdzie i firmy stojące przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami, z których wiele nie będzie znanych aż do szczytu kryzysu zdrowotnego, to odpowiedni moment na poszukiwanie najlepszych miejsc do inwestowania" - napisano.

W związku z tym pod kątem zaplecza biznesowego i inwestycyjnego przeanalizowano aż 80 gospodarek.

Na szczycie tej listy znalazł się Singapur, na drugim Wielka Brytania, a na trzecim Polska. Jak podkreślono, nasz kraj zawdzięcza tę pozycję potencjałowi rynku i ramom instytucjonalnym.

Na kolejnych miejscach w zestawieniu uplasowały się: Indonezja, Indie, Australia, Filipiny, USA, Malezja i Czechy.

tvp.info/ho