X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Moskwie zaprezentowano księgę pamięci o ofiarach katyńskiej zbrodni

17.09.2019 16:41
W Moskwie zaprezentowano księgę pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej. Trzytomowe dzieło nosi tytuł "Zabici w Kalininie, pochowani w Miednoje" i zawiera biogramy ponad 6300 polskich jeńców wojennych, zgładzonych wiosną 1940 roku przez oprawców z NKWD.
Audio
  • W Moskwie zaprezentowano księgę pamięci o ofiarach katyńskiej zbrodni. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Wizualizacja okładki książki
Wizualizacja okładki książkiFot.: Twitter/Kresy24.pl/@semperkresy

Księgę przygotowali historycy moskiewskiego "Memoriału", współpracujący między innymi z polskim ośrodkiem "Karta" i warszawskim Muzeum Katyńskim. Obecny na prezentacji dyrektor Muzeum Katyńskiego Sławomir Frątczak podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem poznawczą i edukacyjną rolę tej publikacji. - Badanie zbrodni katyńskiej ma niezwykle ważne przesłanie - trzeba robić wszystko, aby Katyń się już nigdy nie powtórzył - stwierdził Sławomir Frątczak.

W księdze pamiątkowej "Zabici w Kalininie, pochowani w Miednoje", oprócz biografii ofiar zamieszczono również sprawozdania dotyczące ekshumacji oraz zeznania Dmitrija Tokariewa, który nadzorował działania osób bezpośrednio odpowiedzialnych za rozstrzeliwanie polskich jeńców. Redaktorzy księgi podkreślają, że część zawartych w niej dokumentów po raz pierwszy opublikowano w języku rosyjskim.

IAR/dad