X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: pozytywny zwrot w sprawie pobytu nauczycieli z Polski

03.10.2019 16:19
Pozytywnie kończy się batalia o legalizację pobytu polskich nauczycieli na Białorusi. Wcześniej miejscowe władze odmówiły prawa do dalszej pracy. Chodzi o nauczycieli, którzy pracują na Białorusi jako wolontariusze-metodyści w polskich szkołach społecznych w Grodnie.
Audio
  • Białoruś: pozytywny zwrot w sprawie pobytu nauczycieli z Polski. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Andżelika Borys
Andżelika BorysFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi nieuznawanego przez miejscowe władze, powiedziała Polskiemu Radiu, że nauczyciele, którzy są w Grodnie, i którym wcześniej odmówiono prawa dalszego pobytu, będą mogli dalej pracować. Również dwoje nauczycieli którzy wcześniej opuścili Białoruś mogą starać się o powrót. - Takie incydenty są bardzo nieprzychylne dla polskiej mniejszości i Polski. Na tym przede wszystkim cierpią dzieci i to nie powinno mieć miejsca - mówi Andżelika Borys. Prezes Związku Polaków podziękowała polskim dyplomatom pracującym na Białorusi, polskiemu MSZ i wicemarszałek Sejmu Małgorzacie Gosiewskiej, która niedawno była w Grodnie, za zainteresowanie się sprawą i wsparcie.

Również szkoła społeczna działająca w Grodnie przy Polskiej Macierzy Szkolnej otrzymała zapewnienie, że trójce nauczycieli-konsultantów z Polski zostaną przedłużone wizy.

IAR/dad

Lwów: jubileusz stulecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich

02.10.2019 08:57
Na Politechnice Lwowskiej odbyły się uroczystości stulecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z historią i dorobkiem polskich i ukraińskich elektryków, ale też możliwością poszerzenia współpracy specjalistów i zrzeszających ich stowarzyszeń.

Iwano-Frankiwsk: szkolenia biznesowe dla młodych przedsiębiorców

03.10.2019 13:55
W ramach projektu "Własna droga do sukcesu" w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (dawnym Stanisławowie) odbyły się trzydniowe szkolenia biznesowe dla przedsiębiorców prowadzących działalność biznesową i młodzieży interesującej się biznesem z całej Ukrainy.