X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Głosujesz za granicą? To ostatni moment na rejestrację do spisu wyborców

09.10.2019 14:22
Osoby, które w niedzielę będą za granicą, a chcą wziąć udział w wyborach parlamentarnych mogą jeszcze dziś i jutro do 17.00 zarejestrować się w kraju, w którym będą przebywać. Trzeba wejść na stronę ewybory.msz.gov.pl i wpisać się na listę.
Audio
  • Ostatnie dni na rejestrację w wyborach za granicą, w Belgii rekordowa liczba. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/pryzmat

W Belgii do głosowania zarejestrowała się rekordowa liczba Polaków. Konsul w Brukseli Jacek Grabowski powiedział Polskiemu Radiu, że jest to już prawie 11 tysięcy. - Przewidując zwiększone zainteresowanie wyborami obywateli Polski mieszkających w Belgii, zorganizowaliśmy 7 punktów, w których wyborcy mogą oddawać głos. Cztery są w Brukseli i po jednej w Antwerpii, Gandawie i Leuven - powiedział polski konsul. Dodał, że punkty do głosowania w Gandawie i w Leuven powstały po raz pierwszy i że ułatwi one udział w wyborach mieszkańcom w zachodniej Belgii i we wschodniej części Flandrii.

Podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego były tylko trzy punkty wyborcze w Belgii - dwie komisje utworzono w Brukseli i jedną w Antwerpii.

IAR/dad