X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy lubią pracować z obcokrajowcami. Raport Instytutu Badawczego Randstad

20.02.2020 11:29
74 procent Polaków jest otwartych na cudzoziemców w miejscu pracy czytamy - w raporcie  Instytutu Badawczego Randstad.  
Audio
  • Polacy lubią pracować z obcokrajowcami. Rozmowa Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Polacy chętnie pracują z cudzoziemcami
Polacy chętnie pracują z cudzoziemcamiFoto: pixabay/Domena Publiczna

Polacy lubią pracować z obcokrajowcami – wynika z najnowszych analiz Instytutu Badawczego Randstad. Polscy pracownicy popierają też zatrudnianie przedstawicieli innych kultur w sytuacji braków kadrowych.

Procesy globalizacyjne sprawiają, że migracja jest zjawiskiem powszechnym, a liczba obcokrajowców i ich rola ekonomiczna w Polsce rośnie. Wyniki globalnego badania Randstad Workmonitor pokazują, że zdecydowana większość Polaków lubi pracować z cudzoziemcami. Co więcej, polscy pracownicy popierają przełożonych, którzy zatrudniają przedstawicieli innych kultur w sytuacji braków kadrowych i niedostatecznej liczby osób o pożądanych umiejętnościach na polskim rynku.

Według globalnego badania Randstad 74% pracowników w Polsce lubi pracować z przedstawicielami innych kultur. Częściej są to kobiety (77%) niż mężczyźni (71%). Najbardziej otwarte na cudzoziemców w pracy są osoby w wieku od 35 do 44 lat (78%). Najmniejszą tolerancją wykazują się natomiast ludzie pomiędzy 18 a 24 rokiem życia (71%). W podziale na sektory, największymi entuzjastami współpracy z przedstawicielami innych kultur są pracownicy usług (80%) oraz handlu i dystrybucji (75%).

W porównaniu z innymi krajami Polska plasuje się w środku stawki. Największą chęć do pracy z obcokrajowcami wykazują Portugalczycy (89%) oraz mieszkańcy Rumunii (84%). Najmniejszą zaś Czesi (47%) i Węgrzy (54%).

Z Mateuszem Żydkiem z Instytutu Randstad rozmawia Ewa Plisiecka.