Polskie Radio
Section05
pracownicy

Rekrutacja online. Pandemia zmieniła sposób pozyskiwania pracowników

W miarę jak epidemia zmienia świat, firmy szukają sposobów na utrzymanie produktywności w obliczu bezprecedensowych wyzwań. Zarządzanie procedurami pracowniczymi i zatrudnieniem stało się dla wielu firm procesem zdalnym. Wirtualna rekrutacja jest metodą pozwalającą na utrzymanie ciągłości procesów rekrutacyjnych przy jednoczesnej ochronie rekruterów i kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes rekrutacja firma pracownicy praca społeczeństwo

"Paryż narusza swobodę świadczenia usług". Ekspert o kontrolach polskich firm we Francji

Francja narusza swobodę świadczenia usług - ocenia doktor Marek Benio z Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy. Chodzi o nękanie polskich firm delegujących pracowników uporczywymi kontrolami, o próby wykazania, że prowadzą we Francji trwałą działalność gospodarczą i tym samym nielegalną oraz zmuszanie tych firm do przerejestrowywania działalności, by we Francji płaciły podatki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Francja firma pracownicy ŚWIAT Europa

Eksperci: Nowy Polski Ład powinien być szansą na nowy impuls inwestycyjny i konsumpcyjny

Dane dotyczące sytuacji w handlu detalicznym w minionych miesiącach odzwierciedlają zamykanie i otwieranie tego sektora w związku z pandemią.  Część konsumentów ogranicza zakupy z obawy przed tym co będzie w kolejnych miesiącach. Czekamy zatem na propozycje Nowego Polskiego Ładu, który ma przedstawić PiS – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Marek Zuber i Łukasz Kozłowski z Federacji  Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa płace bezrobocie pracodawcy pracownicy GOSPODARKA