Polskie Radio
Section05
pracownicy

Eksperci: gdy wchodzimy do pierwszej ligi, gospodarcze wojny przeciw nam są nieuniknione

Teoretycznie polski pracownik powinien się cieszyć ze zmiany przepisów o delegowaniu pracowników, które od dziś wchodzą w życie. Pracując w innym kraju UE będzie mógł bowiem liczyć na wyższe wynagrodzenia, więcej przywilejów pracowniczych. Jednak w rzeczywistości mamy problem, bo to właśnie dzięki tańszej pracy mogliśmy być konkurencyjni na europejskich rynkach - mówili goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 ekonomista Marek Zuber i Adam Ruciński (firma BTFG).
Zobacz więcej na temat:  pracownicy Unia Europejska firma transport rolnictwo

Koronawirus w Polsce. Firmy deklarują cięcie kosztów, ale nie chcą zwalniać pracowników

Mimo że koronawirus mocno poturbował polskie firmy, te, w myśl zasady - "Co cię nie zniszczy, to cię wzmocni", wracają do gry i dostosowują się do nowej postkoronawirusowej rzeczywistości. Stąd, jak wynika z badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców, większość tnie koszty, np. marketingu, ale jednocześnie nie chce zwalniać pracowników.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firmy pracownicy koronawirus zatrudnienie przemysł handel

Ekspert NSZZ "Solidarność : czas na szybką pomoc pracownikom, którzy tracą zatrudnienie

Piotr Duda wystąpił do marszałka Senatu o pilne procedowanie w sprawie zasiłku solidarnościowego. To samo dotyczy podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych, bo w ten sposób dajemy ludziom 6 miesięcy na spokojne szukanie nowej pracy – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" rzecznik KK NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski.  
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa związki zawodowe pracodawcy pracownicy GOSPODARKA