X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruski Brześć przywraca połączenia autobusowe z Polską

22.05.2020 11:03
Białoruski Brześć przywraca połączenia autobusowe z Polską. Bilety można kupować do Białej Podlaskiej, Warszawy i Gdańska.
Audio
  • Białoruski Brześć przywraca połączenia autobusowe z Polską. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnekaczor58/Shutterstosck.com

Białoruska agencja prasowa "Biełta" poinformowała, że rejsy międzynarodowe są obsługiwane przez polskie firmy przewozowe. Autobusy jadące z Brześcia do polskich miast są zapełniane w połowie zgodnie z rekomendacjami epidemiologów. To oznacza, że na jednego pasażera przypadają dwa miejsca siedzące. Chodzi o zachowanie dystansu między podróżnymi. Białorusini jadący do Polski oprócz paszportu powinni mieć dokumenty potwierdzające cel wyjazdu, takie jak wiza i zgoda na podjęcie pracy. Przekraczający granicę są informowani o konieczności zachowania w naszym kraju kwarantanny.

Białoruś nie zamykała swoich granic w związku z epidemią koronawirusa. Jednak zrobiły to wszystkie kraje z nią sąsiadujące. Dlatego pasażerom było trudno pokonywać granicę transportem autobusowym, kolejowym lub lotniczym.

IAR/dad