X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy mogą już jeździć na Litwę i do Estonii bez wymogu samoizolacji

01.06.2020 12:31
Mieszkańcy Polski mogą od poniedziałku wjechać na terytorium Litwy i Estonii bez wymogu dwutygodniowej kwarantanny. W krajach bałtyckich stwierdzono ostatniej doby sześć nowych zakażeń koronawirusem.
Audio
  • Kraje bałtyckie znoszą kolejne ograniczenia pandemiczne. Materiał Kamila Zalewskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock

Na swobodny wjazd na Litwę i do Estonii mogą liczyć w sumie mieszkańcy 24 państw europejskich. Chodzi o kraje, w których w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-Cov-2 nie przekroczyła 15 na 100 tysięcy mieszkańców.

Ponadto na Litwę mogą wjechać mieszkańcy państw, w których liczba zachorowań wynosi powyżej 15, ale nie więcej niż 25 przypadków na 100 tysięcy. Osoby te będą jednak objęte wymogiem czternastodniowej samoizolacji. Listy państw, z których można przyjechać na Litwę i do Estonii, będą aktualizowane co tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej panującej w poszczególnych krajach. Pozwolenie na wjazd z innych krajów nie oznacza jednak, że również Litwini i Estończycy będą mogli swobodnie wyjeżdżać do tych państw.

Litwini ostatniej doby potwierdzili zaledwie pięć nowych przypadków wirusa SARS-Cov-2. W Estonii zdiagnozowano tylko jedną osobę z koronawirusem, a na Łotwie żadnej. W sumie, jak podają władze tych państw, ogólna liczba osób zakażonych patogenem wynosi 4614. Z tego 3600 ludzi wyzdrowiało, a ponad 160 zmarło.


IAR/dad