Redakcja Polska

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła nowe programy pomocowe na wschodzie Ukrainy

11.07.2020 10:07
PAH chce dotrzeć do osób starszych, które w wyniku pandemii koronawirusa zostały niemal odcięte od świata. Najstarsi mieszkańcy obwodu donieckiego oraz miejscowi niepełnosprawni otrzymają artykuły higieniczne, niezbędne do ochrony przed COVID-19. 
Audio
  • Nowa pomoc PAH dla wschodniej Ukrainy. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Akcja PAH na Ukrainie
Akcja PAH na UkrainiePAH

Pomoc trafi do tych osób, które nie posiadają samochodów i nie mają możliwości stałego robienia zakupów w rejonie, gdzie nie kursują obecnie autobusy.

Jak mówi Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej, pomoc trafi także do miejscowych placówek opieki, które dostaną między innymi sprzęt do rehabilitacji. - Dostosujemy również jedną z placówek do potrzeb osób niepełnosprawnych, a pracownicy otrzymają rowery, dzięki którym będą mogli dotrzeć do mieszkańców trudno dostępnych terenów - dodaje.


Polska Akcja Humanitarna od pięciu lat ma stałą misję na Ukrainie, w rejonie frontu walk w Donbasie. Zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom starszym, kobietom i dzieciom, a więc osobom szczególnie narażonym w czasie konfliktów zbrojnych.

W ostatnich tygodniach PAH dostarczyła Ukraińcom paczki żywnościowe i umożliwiła też kontakt z psychologiem. Teraz chce także dotrzeć z pomocą do osób poszkodowanych przez wybuchy min.


IAR/dad

Setki mieszkań i dziesiątki drogich aut. Ujawniono majątki ukraińskich parlamentarzystów

30.06.2020 07:02
Deklaracje majątkowe wielu ukraińskich parlamentarzystów mogą przyprawić o zawrót głowy. Posiadają oni setki mieszkań, luksusowych zegarków, dziesiątki drogich aut i zabytki.