X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Koronawirus. Kontrole zasłaniania ust i nosa w sklepach

04.08.2020 13:37
Policjanci i inspektorzy sanitarni sprawdzają, czy klienci sklepów i galerii handlowych zasłaniają nos i usta. 14 tysięcy mandatów karnych i blisko 6 tysięcy wniosków do inspekcji sanitarnej i 56 tysięcy pouczeń - to bilans działań policji w tym zakresie od początku epidemii.
Audio
  • Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że trwają przygotowania do wprowadzenia regionalnych obostrzeń. Wczoraj zajmował się tym rządowy sztab kryzysowy (IAR)
  • Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że najwięcej nowych zakażeń 222 zarejestrowano na Śląsku i taka sytuacja jeszcze będzie utrzymywać się w tym tygodniu (IAR)
Zakażenia koronawirusem w Polsce
Zakażenia koronawirusem w PolscePAP/Jacek Szydłowski

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka powiedział IAR, że podczas każdej kontroli policjanci sprawdzają, dlaczego konkretne osoby nie noszą maseczek, przyłbic czy w inny sposób nie zakrywają ust i nosa. W przypadku naruszenia przepisów policjanci najpierw pouczają i dają możliwość zakrycia nosa i ust, a jeśli to nie przynosi efektu, nakładają mandaty karne.

Rzecznik policji dodał, że w niektórych placówkach handlowych zauważono przyzwolenie sprzedawców na łamanie tych przepisów. Przypomniał, że w pierwszej kolejności to administratorzy i właściciele takich miejsc odpowiadają za egzekwowanie przepisów porządkowych.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w TVP Info, że kary za nieprzestrzeganie rygorów sanitarnych będą zwiększone kilkukrotnie. Dodał, że część restauracji celowo nie przestrzega przepisów sanitarnych wprowadzonych na czas epidemii, żeby przyjąć więcej klientów. Zauważył, że dla takich placówek ewentualne ryzyko kary było do tej pory mniejsze niż potencjalne zyski. - Ważniejsze jest w tej chwili bezpieczeństwo Polaków - dodał rzecznik rządu.

Policja może nałożyć na daną osobę mandat karny do 500 złotych lub skierować sprawę do sądu. Inspekcja sanitarna może zastosować grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych.

IAR/dad