X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruskie media: polski proboszcz z zakazem posługi

08.09.2020 11:33
Władze Białorusi zakazały posługi proboszczowi Andrzejowi Wilkowi bez podania przyczyn – poinformował w poniedziałek portal Belsat.eu. Ks. Wilk ma polskie obywatelstwo i od lat pełnił posługę kapłańską na Witebszczyźnie.
Białorusini protestujący na ulicach Mińska
Białorusini protestujący na ulicach MińskaPAP/EPA/STR

Ks. Jerzy Wilk w piątek 4 września otrzymał pismo od pełnomocnika ds. religii i narodowości białoruskiego rządu Leanida Hulaki, który anulował jego zezwolenie na pełnienie posługi kapłańskiej – poinformował Biełsat.

Zostało ono anulowane z datą wsteczną – 3 września.

Ks. Wilk w ostatnich latach pracował w parafii w Woropajewie na Witebszczyźnie. Wcześniej pracował w innych parafiach w tym regionie.

Sam Wilk wyjaśnił w rozmowie z Biełsatem, że nie ma nakazu opuszczenia kraju, ponieważ jego wiza jest jeszcze ważna. Nie może jednak pełnić posługi kapłańskiej.

Na Białorusi władze regulują działalność kapłanów. Bez specjalnego zezwolenia zagraniczni księża nie mogą nawet jednorazowo odprawić mszy świętej. Stała praca wymaga posiada zezwolenia podpisanego przez Hulakę.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

Prokuratura i ABW badają sprawę zatrzymania Polaków na Białorusi

07.09.2020 15:50
Prokuratura Krajowa wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia wolności trzech obywateli Polski, którzy brali udział w protestach na Białorusi. Mężczyźni zostali zatrzymani w Mińsku podczas demonstracji, które wybuchły po wyborach prezydenckich.

Morawiecki: Białoruś i sprawa Nawalnego ostatnim dzwonkiem dla Niemiec i UE ws. Nord Stream 2

08.09.2020 10:07
Ostatnie wydarzenia na Białorusi, gdzie Rosja grozi interwencją, i próba otrucia lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego powinny być "ostatnim dzwonkiem alarmowym" dla Niemiec w kwestii stanowiska tego kraju i UE ws. Nord Stream 2 - powiedział polski premier.