Polskie Radio
Section05
Prokuratura Krajowa

Nowe informacje ws. Sebastiana M. Opuści terytorium ZEA?

Przedstawiciele Prokuratury Krajowej i Ministerstwa Sprawiedliwości uzyskali zapewnienie w sprawie Sebastiana M. od władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak przekazała Prokuratura, nie ma możliwości, by mężczyzna opuścił terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich do czasu zakończenia postępowania ekstradycyjnego mimo stosowania wobec niego wolnościowych środków zapobiegawczych.
Zobacz więcej na temat:  wypadek Zjednoczone Emiraty Arabskie bmw Dubaj przestępczość prokuratura drogi POLSKA służby i bezpieczeństwo Prokuratura Krajowa

Sytuacja w Prokuraturze Krajowej. Korneluk: w ostatnich latach priorytetem były sprawy polityczne

Nowo powołany zastępca Prokuratora Krajowego, kandydat na Prokuratora Krajowego prokurator Dariusz Korneluk powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że w ostatnich latach w Prokuraturze Krajowej priorytetem były sprawy polityczne, ważne dla ówcześnie rządzących; sprawy obywateli zaś były dopiero na drugim planie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karol Surówka Sygnały Dnia prokuratura Prokuratura Krajowa Prokuratura Generalna prawo polityka Dariusz Korneluk

"Deklaracje padły wprost i konkretnie". Prezydent o ustaleniach po Radzie Gabinetowej

Uzyskałem deklaracje i będę ich teraz pilnował - powiedział prezydent Andrzej Duda po rozmowach w ramach Rady Gabinetowej, dotyczących strategicznych projektów zainicjowanych przez poprzedni rząd. Opisując przebieg spotkania, ocenił w wywiadzie dla Interii, że w większości przypadków były jasne deklaracje o chęci kontynuacji i woli realizacji tych inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda centralny port komunikacyjny Prokuratura Krajowa aborcja

Śmierć podczas akcji CBŚP. Nieoficjalnie: nie żyje znany gangster

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, że w czasie zatrzymania 56-letniego mężczyzny w województwie lubuskim, w momencie, gdy funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania, wewnątrz budynku padł strzał. W lokalu policjanci zobaczyli postrzelonego mężczyznę, którego życia nie udało się uratować. Z nieoficjalnych informacji medialnych był to dolnośląski gangster Jacek B. pseudonim "Lelek".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lubuskie policja policja polska CBŚP służby i bezpieczeństwo przestępczość samobójstwo Prokuratura Krajowa

Szef MS powołał zespół śledczy ds. Funduszu Sprawiedliwości. "Ma zbadać nieprawidłowości"

Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Adam Bodnar powołał zespół śledczy do zbadania nieprawidłowości w zakresie działania Funduszu Sprawiedliwości. Jak podała Prokuratura Krajowa w komunikacie, chodzi o zbadanie procedur w zarządzaniu i zasadności przekazywania pieniędzy beneficjentom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Ministerstwo Sprawiedliwości Adam Bodnar Prokuratura Krajowa polityka

Prezydent wystosował pismo do premiera ws. zmian w Prokuraturze Krajowej

Prezydent Andrzej Duda wystosował pismo do premiera Donalda Tuska dotyczące zmian w Prokuraturze Krajowej. Stwierdził w nim, że odpowiedzialność za skutki podejmowanych działań obciążać będzie szefa rządu oraz ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Adama Bodnara.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Adam Bodnar Donald Tusk Prokuratura Krajowa Rząd Donalda Tuska prokuratura prawo polityka

PR24 "Mamy do czynienia z dwuwładzą". Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu o odwołaniu prokuratorów

- Musimy się odwoływać i realizować decyzje tylko legalnie powołanych struktur władzy państwowej, czyli tych prokuratorów, których w tej chwili chce odwołać minister sprawiedliwości, ale nie zrobił tego zgodnie z prawem, to jest tylko jego myślenie życzeniowe - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Łukasz Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo POLSKA Sejm Prokuratura Krajowa Adam Bodnar

"Mam do niej absolutne zaufanie". Bodnar o powołanej do Prokuratury Krajowej Annie Adamiak

Mam zaufanie do pani prokurator - tak minister sprawiedliwości prokurator generalny Adam Bodnar powiedział o powołaniu do Prokuratury Krajowej prokurator Anny Adamiak. Media przypomniały, że prokurator ta była odpowiedzialna w 2011 roku za pomoc władzom białoruskim, która ułatwiła uwięzienie opozycjonisty laureata Pokojowej Nagrody Nobla Alesia Bialackiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bodnar Ministerstwo Sprawiedliwości Prokuratura Krajowa nagroda Nobla

"Pierwszy krok do przywrócenia godności". Pilny komunikat prokuratora generalnego

Minister sprawiedliwości-prokurator generalny Adam Bodnar wydał "pilny komunikat", w którym poinformowano o wykonaniu "pierwszego kroku na drodze przywracania godności prokuratorom byłej Prokuratury Generalnej". Chodzi o osoby, które w 2016 roku zostały zdymisjonowane przez Zbigniewa Ziobrę i przeniesiono je do jednostek niższego szczebla.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Prokuratura Krajowa Adam Bodnar Ministerstwo Sprawiedliwości Prokuratura Generalna sądownictwo reforma sądownictwa polityka

Posłowie PiS: doszło do bezprawnego wkroczenia do Prokuratury Krajowej. Resort sprawiedliwości zaprzecza

Politycy PiS zorganizowali w środę wieczorem konferencję prasową przed siedzibą Prokuratury Krajowej w Warszawie, bo - jak mówił Jarosław Kaczyński - "otrzymali informację o bezprawnym wkroczeniu do Prokuratury Krajowej". Resort sprawiedliwości i służby zaprzeczają tym informacjom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo prokuratura Prokuratura Krajowa PiS Jarosław Kaczyński Adam Bodnar

Zastępca prokuratora generalnego skierował pismo do prezesów sądów i służb. "Zarządzenie PG jest sprzeczne z ustawą"

Zastępca prokuratora generalnego Michał Ostrowski wskazuje, że zarządzenie prokuratora generalnego dotyczące ustalenia czynności prokuratora generalnego, jego zastępców oraz prokuratora krajowego jest sprzeczne z ustawą Prawo o prokuraturze. W tej sprawie skierował pismo do prezesów sądów oraz szefów służb zajmujących się ściganiem przestępstw i kontrolą operacyjną.
Zobacz więcej na temat:  Prokuratura Generalna Prokuratura Krajowa prawo ustawa POLSKA sądownictwo