X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie uczelnie gotowe przyjąć więcej studentów i naukowców z Białorusi

18.09.2020 14:23
Polskie uczelnie są gotowe przyjąć więcej studentów i naukowców z Białorusi. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapowiedziało przed południem, że rozszerzone zostaną programy naukowe przeznaczone dla Białorusinów. Z różnego rodzaju grantów będzie mogło w tym roku skorzystać około 1,5 tysiąca białoruskich studentów, ponad stu naukowców, a także grupa nauczycieli języka polskiego.
Audio
  • Polskie uczelnie gotowe przyjąć więcej studentów i naukowców z Białorusi. Materiał Karola Surówki (IAR)
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski Pixabay

- Chcemy zrobić dobry, sąsiedzki gest - powiedział na konferencji prasowej minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Jak dodał - są to osoby, które są na pierwszej linii zagrożenia politycznego, wolnościowego. - Chcemy jako kraj sąsiadujący stworzyć możliwość, żeby nie gasili karier naukowych ze względu na politykę - podkreślił.

Minister Wojciech Murdzek odniósł się również do niedawnych słów Alaksandra Łukaszenki, który zapowiedział zamknięcie granic z Polską. - Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zachowań prezydenta Łukaszenki. Ważne, że ten impuls dajemy już w tej chwili, by studenci czy naukowcy, którzy widzą zagrożenie, mogli już wykonać odpowiedni ruch - zaznaczył minister.

Na polskich uczelniach studiuje w tej chwili ponad 8 tysięcy osób pochodzących z Białorusi. Programy naukowe dla białoruskich studentów organizowane są już od kilkunastu lat, w związku z ostatnimi protestami na Białorusi polskie władze podjęły decyzję o znacznym zwiększeniu ich skali.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

Łukaszenka zamyka granice z Litwą i Polską. "Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą"

18.09.2020 08:17
- Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie. Przede wszystkim – z Litwą i Polską - powiedział w czwartek Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że konieczne jest wzmocnienie kontroli na granicy z Ukrainą.

Białoruś: Centrum Wiasna otrzymało Nagrodę Orła Jana Karskiego

18.09.2020 10:57
Monitorujące represje na Białorusi centrum praw człowieka Wiasna zostało uhonorowane Nagrodą Orła Jana Karskiego. W czwartek wieczorem ambasador RP na Białorusi wręczył tę nagrodę Alesiowi Bialackiemu, przewodniczącemu Wiasny.

Wiceszef MSZ nie ma wątpliwości: Nord Stream 2 może być narzędziem szantażu Europy

18.09.2020 13:11
Polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz w rozmowie z gazetą "Berliner Zeitung" skrytykował budowę gazociągu Nord Stream 2, który w jego opinii "jest projektem politycznym i wspiera agendę Rosji". Jak tłumaczył, Rosja od lat zachowuje się agresywnie, szczególnie wobec krajów ze wschodu Europy.