X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mińsk: w stronę centrum jadą wojskowe i milicyjne pojazdy

20.09.2020 12:34
Białoruskie służby specjalne przygotowują się do niedzielnej demonstracji opozycji, która ma się rozpocząć o godzinie 14 czasu miejscowego. W stronę centrum stolicy przemieszczają się wojskowe i milicyjne pojazdy.
Audio
  • Mińsk: w stronę centrum jadą wojskowe i milicyjne pojazdy. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Białorusinka zatrzymana przez OMON podczas protestu kobiet
Białorusinka zatrzymana przez OMON podczas protestu kobietPAP/EPA/STR

Niezależne media informują, że z przedmieść w stronę dzielnicy Malinauka jedzie kolumna wojskowych ciężarówek i więźniarek do przewozu zatrzymanych. Z kolei w kierunku dzielnicy Uruczcza przemieszcza się kilka pojazdów do ustawiania zasieków z drutu kolczastego. Zauważono też kolumnę ciężarówek i autobusów jadących Prospektem Niepodległości w kierunku Placu Niepodległości. Pojazdami prawdopodobnie przewożeni są żołnierze wojsk wewnętrznych i funkcjonariusze milicyjnego OMON-u.

W niedziele na Białorusi odbywają się największe demonstracje opozycji domagającej się ustąpienia prezydenta Aleksandra Łukaszenki. To 43 dzień powyborczych protestów.

Wyciek danych osobowych milicjantów

Tymczasem białoruskie MSW szuka źródeł wycieku danych osobowych ponad tysiąca funkcjonariuszy milicji. W piątek opublikował je znany bloger NEXTA na swoim kanale w komunikatorze Telegram.

Dane dotyczące milicjantów zawierają ich: imiona i nazwiska, daty urodzenia, jednostki w jakich służą, stopnie i zajmowane funkcje. Oddzielne opublikowano informacje o 7 domniemanych oficerach jednostki specjalnej MSW "Ałmaz", łącznie z ich numerami telefonów.

Kanał społecznościowy blogera NEXTA zapowiada kolejne publikacje danych funkcjonariuszy, jeśli służby specjalne nadal będą zatrzymywać uczestników protestów.

Wczoraj przebywająca za granicą liderka opozycji Swiatłana Cichanouska wezwała białoruskie służby do wypuszczenia na wolność wszystkich zatrzymanych. - Funkcjonariusze organów ścigania powinni pamiętać, że Białorusini są gotowi do ujawnienia tych, którzy wykonują przestępcze rozkazy -napisała w mediach społecznościowych.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś policja protest

Białoruskie manewry przy polskiej granicy. Wykorzystano śmigłowce i artylerię

19.09.2020 15:12
W czasie białorusko-rosyjskich manewrów wojskowych pod Brześciem na Białorusi wykorzystano m.in. śmigłowce i artylerię – poinformowała agencja Interfax Zachód, powołując się na ministerstwo obrony w Moskwie.

Wiceszef MSZ: jedynym krajem, który ingeruje w sprawy Białorusi, jest Rosja

19.09.2020 17:47
Jedynym krajem, który ingeruje w sprawy wewnętrzne innych państw w tej części świata, jest Rosja – oświadczył podczas konferencji prasowej dla białoruskich mediów wiceminister spraw zagranicznych RP Marcin Przydacz.

Jeden z twórców Nowiczoka przeprosił Aleksieja Nawalnego

20.09.2020 12:19
Rosyjski chemik Wił Mirzajanow, który pracował przy produkcji środków bojowych typu Nowiczok przeprosił Aleksieja Nawalnego za swój udział w tworzeniu substancji, którą otruto opozycjonistę. Mirzajanow ocenił, że powrót do zdrowia zajmie Nawalnemi około roku.