X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Polsce będą produkowane szczepionki przeciwko COVID-19

08.10.2021 12:57
W Polsce będą produkowane szczepionki przeciwko COVID-19. Polskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne Mabion S.A. podpisało umowę z amerykańską firmą Novavax.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneJeppe Gustafsson / Shutterstock

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Mabion, umowa została zawarta na czas określony do końca 2025 roku, z możliwością jej przedłużenia. Jej łączna wartość została oszacowana na 372 miliony dolarów, czyli prawie 1,5 miliarda złotych. Umowa ma charakter bezwarunkowy, a jej zawarcie i rozpoczęcie jej realizacji są niezależne od procedury rejestracyjnej kandydata na szczepionkę Novavax na poszczególnych rynkach.

Amerykański koncern Novavax opracował nowy rodzaj szczepionki z białkami koronawirusa. Szczepionka czeka nadal na dopuszczenie do użytku przez Europejską Agencję Leków, ale Komisja Europejska już podpisała umowę na dostawę szczepionki do 2023 roku. Będzie to siódma szczepionka przeciwko COVID-19 dopuszczona do użytku w Europie.

Novavax przewiduje, że produkcja preparatu w Polsce rozpocznie się w grudniu.


IAR/dad

Wyjątkowa polska wystawa w Londynie. "Chcemy pokazać Młodą Polskę w nowym, szerszym kontekście"

08.10.2021 17:50
Twórczość artystów z kręgu Młodej Polski była osadzona w szerszych międzynarodowych kontekstach, niż to dotąd pokazywano - mówi Julia Griffin, kuratorka otwartej w Londynie wystawy "Young Poland: An Arts & Crafts Movement 1890-1918".

"Opowiadamy Polskę światu". Teksty o sile polskiej gospodarki w światowych mediach

08.10.2021 12:54
W ponad 50 światowych mediach ukażą się w najbliższym tygodniu teksty o sile polskiej gospodarki w ramach najnowszej odsłony projektu "Opowiadamy Polskę światu". Autorami są m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl i eksperci OECD.

Paweł Soloch: rozważane są nowe formy współpracy wojskowej USA i Polski

08.10.2021 12:38
Przegląd obecności wojskowej USA na świecie jest na ukończeniu, on nie osłabi obecności amerykańskiej na naszym terenie, co więcej, rozważane są nowe formy współpracy wojskowej USA i Polski - powiedział w piątek szef BBN Paweł Soloch.