X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Coraz śmielsze ataki na polskie służby

10.01.2022 13:51
Minionej doby 49 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku agresywna grupa siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli rzucano kamieniami i kłodami drewna. W Czeremsze w stronę służb poleciały też petardy hukowe.
Audio
  • W sobotę dziesięciu migrantów próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusią. Jednak już po północy doszło do kolejnych ataków na polskich mundurowych, w których ranna została funkcjonariuszka Straży Granicznej. Materiał Mariusza Pieśniewskiego (IAR)
Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią są narażeni na ataki ze strony służb reżimu
Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią są narażeni na ataki ze strony służb reżimuTwitter/MON

Do ataku doszło o godz. 5.20 w okolicy Mielnika. Grupa 5-6 osób usiłowała sforsować granicę polsko-białoruską. Oprócz cudzoziemców obecne były też osoby w wojskowych mundurach białoruskich. - W stronę polskich funkcjonariuszy rzucane były kamienie i kłody drewna - powiedziała rzecznik SG por. Anna Michalska. - Strażnicy oślepiani byli latarkami i laserami - dodała.


Posłuchaj
00:26 11492932_1 (1).mp3 Porucznik Anna Michalska powiedziała, że rano na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku doszło do próby siłowego przekroczenia granicy (IAR)

 

Uszkodzona została concertina, a trzem osobom udało się przejść na polską stronę. - Zostali zatrzymani i odstawieni na granicę - zaznaczyła por. Michalska.

Obrzuceni petardami

O podobnym agresywnym zachowaniu poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. W Czeremsze w stronę żołnierzy poleciały nie tylko kamienie, ale również petardy hukowe. "Próby siłowego forsowania granicy odbywały się pod nadzorem służb białoruskich" - podkreślił MON.

To kolejne ataki z wykorzystaniem pirotechniki. Taką metodę służby białoruskie stosowały również w weekend. Po jednym z ataków do szpitala trafiła funkcjonariuszka Straży Granicznej, która doznała obrażeń głowy i ma złamany nos.

 

IAR/PAP/dad