Redakcja Polska

"Niech żyje wolna Ukraina!" - Gruzini nagrali wideo wspierające Ukraińców

17.02.2022 11:53
Gruzini solidaryzują się z Ukrainą, która stoi w obliczu wojny. Piosenkarze, aktorzy, sportowcy, politycy, działacze społeczni, koszykarze, reżyserzy, scenarzyści, nauczyciele i prezydenci, ale i zwykli ludzie napisali apele w geście wsparcia Ukraińców.
Kadr z filmu
Kadr z filmuŹródło: Twitter/GEORGIA @TbilisiMe

"Drodzy ukraińscy bracia i siostry! Z niepokojem obserwujemy rosyjską agresję Putina na dumną i niepodległą Ukrainę. Wiemy, że uzurpator potrzebuje kolejnego rozlewu krwi w sąsiednim państwie. Mamy nadzieję, że dzisiaj cały świat jest zmobilizowany jak nigdy dotąd i wierzymy, że ludzkość przeciwstawi się złu i zapobiegnie niesprawiedliwości.

Wzywamy i prosimy wszystkie cywilizowane kraje, które mają zdolność, siłę lub chęć powstrzymania agresora. Stać obok bohaterskiego narodu i państwa ukraińskiego. Wierzymy, że w tym historycznym momencie naród ukraiński będzie stanowczy, zjednoczony i nieustraszony. Jak zawsze w trudnych dla Ukrainy czasach. My w Gruzji wiemy, że wasz sukces jest naszym sukcesem, wasze zwycięstwo jest naszym zwycięstwem, wasza wolność jest naszą wolnością…

Razem przechodzimy tę trudną drogę do wolności, aby stworzyć jedyne i niepowtarzalne miejsce w jedności cywilizowanych narodów świata. Gruzja zawsze wspierała i będzie wspierać Ukrainę i naród ukraiński!

Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom! Niech żyje wolna Ukraina! Niech żyje wolna Gruzja!" - napisali w apelu Gruzini.


Zobacz więcej na temat: Ukraina Rosja Gruzja

Biały Dom: Rosja sprowadziła kolejne 7 tys. żołnierzy nad granice z Ukrainą

17.02.2022 09:58
Rosyjska zapowiedź wycofania części sił okazała się fałszywa, nad granicę z Ukrainą przerzucono kolejne 7 tys. żołnierzy - powiedział w czwartek wysoki rangą przedstawiciel administracji USA. Dodał, że Rosja intensyfikuje rozsiewanie dezinformacji na temat rzekomych zagrożeń dla Rosjan w Donbasie.

Kreml wycofuje wojska? "Dane wywiadowcze nie wskazują jednoznacznie na to, co mówi Rosja"

17.02.2022 10:29
Dane wywiadowcze nie wskazują jednoznacznie na to, co mówi Rosja, że wycofuje swoje wojska z granicy z Ukrainą, możemy mówić o jakiś przebazowaniach, ale to jest tylko wymiana żołnierzy - powiedział w czwartek wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz.