X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Hakerzy z Anonymous paraliżują cywilne lotnictwo. Usunęli 65 TB danych

30.03.2022 08:57
Rosawiacja (rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego) utraciła 65 TB danych. Do cyberataku przyznali się hakerzy z Anonymous.
Rosja. Hakerzy z Anonymous zaatakowali Agencję Transportu Lotniczego
Rosja. Hakerzy z Anonymous zaatakowali Agencję Transportu LotniczegoShutterstock/Gorodenkoff

Rosawiacja została poddana zakrojonemu na szeroką skalę cyberatakowi, w wyniku którego utracono dziesiątki terabajtów informacji.

Wszystkie informacje wykorzystywane w pracy Agencji miały być przechowywane w jednym egzemplarzu, a dział nie miał ani jednej kopii zapasowej. Jak podają zagraniczne media, rosyjskie ministerstwo finansów miało nie znaleźć na to pieniędzy.

Ogromna baza danych zniknęła

Hakerzy zniszczyli około 65 TB danych: dokumentów oraz maili z ostatniego półtora roku. Dodatkowo usunęli wszystkie pliki znajdujące się na serwerach departamentu i jednocześnie system usług publicznych.

Agencja pośrednio potwierdziła atak. Jej szef, Aleksander Neradko, zapewnił, że nie spowodował on poważnych szkód, a bezpieczeństwo lotnictwa nie jest zagrożone.

Cofnięcie o kilkadziesiąt lat

Ukraińskie media podają jednak, że to, czego dokonali hakerzy, cofnęło departament o kilkadziesiąt lat w kwestii organizacji pracy.

Grupa hakerów na swoim profilu na Twitterze przyznała się do przeprowadzenia ataku.

Rosawiacja to rosyjski odpowiednik Urzędu Lotnictwa Cywilnego, instytucja, która odpowiada za nadzór lotniczy.


300gospodarka.pl/PR24/dad