Polskie Radio
Section05
cyberatak

Konferencja o cyberbezpieczeństwie w Tallinie. Polska współorganizatorem

W środę w stolicy Estonii Tallinie rozpoczęła się współorganizowana przez ambasadę RP konferencja pt. "Inicjatywa Trójmorza. Cyberbezpieczeństwo i cyfrowa autostrada - patrząc poza horyzont". Udział w niej biorą m.in. przedstawiciele polskiego rządu i wojska.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo cyberatak cyberzagrożenia bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych bezpieczeństwo w intenecie bezpieczeństwo sieci

Bezpieczeństwo w sieci: nie klikaj bezmyślnie i aktualizuj

- Są tacy, którzy na hasło "cyberbezpieczeństwo" machają ręką, mówią, że to trudny temat i że się w nim nie odnajdują. Ja natomiast uważam, że każdy, kto ma w telefonie zainstalowaną choć jedną aplikację, powinien znać podstawowe zasady - mówi ekspert z dziedziny bezpieczeństwa informatycznego Joanna Wziątek. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo cyberatak bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych Marta Hoppe

Żaryn nie wyklucza przedwyborczych cyberataków i dezinformacji. Wskazuje na "inspiracje ze strony Rosji"

W najbliższych dniach może dochodzić do cyberataków i kampanii dezinformacyjnych ukierunkowanych na zakłócenie wyborów. Służby wykryły już takie działania, a ich charakter wskazuje na inspirację ze strony Rosji - ostrzegł pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej, minister w KPRM Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Stanisław Żaryn cyberatak dezinformacja Rosja POLSKA służby i bezpieczeństwo

NASK ostrzega. Rośnie liczba ataków hakerskich polegających na blokowaniu stron internetowych

Rośnie liczba ataków hakerskich polegających na blokowaniu stron przez wysyłanie dużej ilości zapytań - wynika z danych NASK. Przyznają się do nich hakerzy związani z Moskwą. W tym roku Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy zanotował 153 takie incydenty i 81 zgłoszeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberprzestępczość cyberatak cyberbezpieczeństwo hakerzy haker it POLSKA

Niemiecka minister: mamy nowy wymiar zagrożenia szpiegostwem, dezinformacją i cyberatakami ze strony Rosji

Po aresztowaniu podejrzanego o szpiegostwo pracownika Bundeswehry, minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) zwróciła uwagę na zaostrzoną sytuację bezpieczeństwa w Niemczech w wyniku wojny Rosji przeciwko Ukrainie. - Zagrożenie szpiegostwem, kampaniami dezinformacyjnymi i cyberatakami nabrało innego wymiaru – oświadczyła w czwartek Faeser.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Niemcy Rosja służby specjalne szpieg cyberatak

Krzysztof Szczerski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ: rosyjskie cyberataki na Polskę znacząco się nasiliły

Polska była w ostatnich miesiącach celem potężnych cyberataków, głównie zza naszej wschodniej granicy - powiedział w czwartek Stały Przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas nieformalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa. Wezwał do wzmocnienia norm i zasad wiążących państwa w tym zakresie.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski cyberatak cyberbezpieczeńswo cyberzagrożenia cyberataki Rosja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)