X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja: policja w Jekaterynburgu zatrzymała szefa uralskiego oddziału Memoriału

23.06.2022 09:51
W Jekaterynburgu policja zatrzymała historyka Aleksieja Mosina, szefa uralskiego oddziału Stowarzyszenia Memoriał pod zarzutem przechowywania literatury ekstremistycznej – poinformowała w czwartek "Nowaja Gazieta Jewropa".
Policja w Rosji, zdjęcie ilustracyjne
Policja w Rosji, zdjęcie ilustracyjneFotograFFF / Shutterstock.com

- Dziś rano miał wziąć udział w konferencji "Historia Stalinizmu" w Centrum Jelcyna (centrum społeczno-kulturalno-edukacyjne, działające w Jekaterynburgu od 2015 roku – przyp.red.), lecz przy wejściu został zatrzymany przez policję. Obecnie w jego biurze trwa przeszukanie - przekazał obrońca praw człowieka Anatolij Swiecznikow.

Adwokat Iryna Ruczko wyjaśniła, że policja szuka literatury ekstremistycznej, która rzekomo ma być przechowywana w biurze Memoriału.

Stowarzyszenie Memoriał zostało oficjalnie zamknięte i zlikwidowane decyzją Sądu Najwyższego Rosji 5 kwietnia 2022 roku.

17 czerwca jej byli członkowie oraz zwolennicy podjęli decyzję o utworzeniu organizacji społecznej Centrum Obrony Praw Człowieka "Memoriał", jednak bez nadawania mu osobowości prawnej. Ma dokumentować i upowszechniać informacje o istotnych naruszeniach praw człowieka i wspierać obronę praw ofiar rażących naruszeń prawa, w tym więźniów politycznych. 

Kluczowy odcinek Baltic Pipe gotowy do wypełnienia gazem

22.06.2022 15:54
Gaz-System dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce, kluczowego odcinka lądowego Baltic Pipe - poinformowała spółka w środę. Oznacza to, że ten fragment gazociągu jest gotowy do rozruchu i nagazowania - dodano.

230 lat temu ustanowiono Order Virtuti Militari, najwyższe polskie odznaczenie wojskowe

22.06.2022 16:28
230 lat temu, 22 czerwca 1792 r., król Stanisław August Poniatowski po zwycięstwie w bitwie pod Zieleńcami, w czasie wojny w obronie Konstytucji 3 maja, ustanowił Order Virtuti Militari. W ciągu kolejnych dwustu lat honorowano nim wszystkich bohaterów wojen w obronie polskiej suwerenności.