Polskie Radio
Section05
opozycja

PR24 "Donald Tusk wpaja ducha agresji". Adam Jakuć o marszu KO

- Tak nienawistnych emocji wśród wyborców PO w stosunku do wyborców prawicy jeszcze nie obserwowałem - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Jakuć z "Gazety współczesnej" i "Kuriera porannego". - Zastanawiam się, czy Donald Tusk, szerząc nienawiść i próbując wpoić elektoratowi ducha instynktownej agresji, nie przygotowuje ich pod ewentualną porażkę, kiedy może będzie chciał wyprowadzić ludzi na ulice - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk opozycja kampania wyborcza polityka Wiesław Molak Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

Trzaskowski wyśle na ulice dodatkowe autobusy. "Kolejne publiczne pieniądze mają iść na finansowanie partyjnego marszu"

Szef klubu radnych PiS Dariusz Figura powiedział, że marsz organizowany przez PO w Warszawie, to "kolejny przykład kiedy pan prezydent Trzaskowski korzysta z urzędu na korzyść swojej formacji politycznej. - Teraz kolejne publiczne pieniądze mają iść na finansowanie komunikacji dla partyjnego marszu w Warszawie - słyszymy.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski wybory w Polsce Warszawa samorząd opozycja POLSKA polityka

Opozycja chciała przyjmować imigrantów. Wypowiedzi z przeszłości nie zostawiają wątpliwości

Politycy obecnej opozycji zgłaszali gotowość do przyjmowania migrantów, gdy byli u władzy. Deklaracje w tej sprawie składali m.in. ówczesna premier Ewa Kopacz i wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. O solidarność z Niemcami apelował, jako szef Rady Europejskiej , Donald Tusk, zaś europoseł PO Róża Thun chciała likwidacji zapory na polsko-białoruskiej granicy, w czym pomóc miała Unia Europejska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja imigracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023

Relokacja migrantów w praktyce. Rząd Ewy Kopacz dał wojewodom konkretne instrukcje

Rząd Ewy Kopacz zdawał sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie napływ do Polski imigrantów z Afryki, a mimo to świadomie chciał otwierać przed nimi granice i instruował wojewodów, by ci przygotowali się na przybycie obcokrajowców. Takie wnioski płyną z lektury dokumentu Kancelarii Premiera z 2015 roku, który adresowano do wojewodów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie opozycja kampania wyborcza wybory w Polsce

TYLKO U NAS Komitety opozycyjne składają sprzeczne obietnice. Bochenek: to pretekst, żeby po wyborach się wycofać

Obietnice składane przez polityków KO, Lewicy i Trzeciej Drogi często wzajemnie się wykluczają. Czy w związku z tym opozycja powinna przedstawić wspólny program, skoro deklaruje, że po wyborach zawrze koalicję? - Brak wspólnego programu to pretekst, żeby wycofać się ze swoich obietnic - uważa rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bochenek PiS opozycja koalicja obywatelska Nowa Lewica Polska 2050 PSL

Sprawa wiz na forum UE? Politycy PiS nie kryją oburzenia. "Opozycja znów wlecze do PE swoje histerie i fejki"

Media obiegła informacja, że 3 października w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata dotycząca nieprawidłowości przy wydawaniu wiz. Eurodeputowani PiS uważają taką aktywność PE za formę zaangażowania w kampanię wyborczą w Polsce po stronie opozycji. "Znamy zachowanie tego zakompleksionego towarzystwa nie od dziś" - skomentowała była premier Beata Szydło. "Niestety mamy targowicę, która kiedyś pisała do Moskwy a teraz do biurokracji UE" - stwierdził z kolei Patryk Jaki, który przypomniał, że nieprawidłowości dotyczyły 268 przypadków i zostały wykryte przez polskie służby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory wybory w Polsce wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość opozycja Parlament Europejski wizy

Kobosko krytykuje Muzeum Historii Polski. Sobolewski odpowiada: Trzecia Droga i pedagogika wstydu na jednym obrazku

Na warszawskiej Cytadeli uroczyście otwarto - po 17 latach od formalnego powołania, a 5 lat od rozpoczęcia budowy - Muzeum Historii Polski. - Powinno być ono miejscem dialogu - ocenił dyrektor MHP Robert Kostro. Nie wszyscy jednak wzięli sobie ten apel do serca. Michał Kobosko z Polski 2050 postanowił wykorzystać otwarcie muzeum do ataku na rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Muzeum Historii Polski HISTORIA historia Polski Michał Kobosko Polska 2050 polityka Robert Kostro Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja kampania wyborcza Krzysztof Sobolewski

"Próba ingerencji zewnętrznej w wybory". Beata Szydło krytykuje działania Brukseli i Berlina

Na spotkaniu wyborczym z mieszkańcami Ostródy była premier, europoseł PiS Beata Szydło powiedziała, że "dziś jest próba ingerencji zewnętrznej w wybory w Polsce" i zaapelowała, by "nie pozwolić sobie odebrać wyborów". - Te wybory to jest decyzja Polaków, a nie Brukseli - zaznaczyła Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło wybory w Polsce opozycja Unia Europejska POLSKA polityka

"Wrócił do Polski, aby obalić rząd PiS". "Financial Times" o nadziejach Brukseli wobec Tuska

Na portalu renomowanego brytyjskiego dziennika "Financial Times" ukazał się artykuł dotyczący nadziei brukselskich elit dotyczących powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Henry Foy w swoim tekście podkreśla, że lider Platformy Obywatelskiej "wrócił do Polski, aby (…) obalić PiS (…) i przekształcić stosunki Warszawy z UE".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska opozycja wybory w Polsce POLSKA polityka

Afera przemytnicza. Ewa M. pozostanie w areszcie - to za nią poręczyli posłowie PO

Sąd nie uwzględnił zażalenia prokuratury i obrony Ewy M. i podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu pierwszej instancji dotyczącą tymczasowego aresztowania aktywistki. Zmienił jedynie termin wpłacenia poręczenia majątkowego. Wydłużył go do 3 października. Kobieta podejrzana jest o kierowanie grupą przemytników nielegalnych migrantów z Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie imigracja przemyt kryzys migracyjny 2023 polityka opozycja sąd przestępczość