Redakcja Polska

Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy o podziękowaniach Sztabu Generalnego ukraińskiej armii

12.07.2022 19:00
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podziękował Polskiemu Radiu dla Ukrainy za systematyczne, obiektywne, kompletne i merytoryczne przedstawienie ich działań w obronie kraju.
Audio
  • Dyrektor Andrzej Rybałt mówi, że to niezwykłe wyróżnienie dla Polskiego Radia [posłuchaj]
  • Dyrektor Andrzej Rybałt dodaje, że Polskie Radio umieszcza bardzo wiele informacji dotyczących sytuacji na froncie na Ukrainie [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/photo vvl

Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt podkreśla, że to niezwykły zaszczyt i honor otrzymać podziękowania od armii, która broni Ukrainę, Polskę i całą Europę przed zbrodniami Putina. 

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podziękował Polskiemu Radiu dla Ukrainy za systematyczne, obiektywne, kompletne i merytoryczne przedstawienie ich działań w obronie kraju oraz rozwój stosunków dwustronnych, w szczególności w sferze wojskowej. W poście opublikowanym na Facebooku Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych napisano, że Ukraińcy są wdzięczni wszystkim polskim obywatelkom i obywatelom za otwarte serca i domy dla milionów ukraińskich kobiet i dzieci, które znalazły schronienie w Polsce. 

Andrzej Rybałt mówi, że to niezwykłe wyróżnienie dla Polskiego Radia. Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy dodaje, że Polskie Radio umieszcza bardzo wiele informacji dotyczących sytuacji na froncie na Ukrainie. Polskie Radio na swoich antenach już od 24 lutego, czyli pierwszego dnia bandyckiego ataku armii rosyjskiej na Ukrainę, informuje szeroko nie tylko o sytuacji na froncie, lecz także wspiera ukraińskich emigrantów w Polsce - publikując informacje mogące ułatwić im funkcjonowanie w nowej, niełatwej rzeczywistości.

Publiczny nadawca cały czas rozszerza również ofertę skierowaną dla naszych gości zza wschodniej granicy - emitując audycje dziennikarzy Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy. Dzięki temu w czasie inwazji rosyjskiej ludność cywilna Ukrainy w Polsce jest chroniona przed licznymi zbrodniami wojennymi popełnianymi przez rosyjskie wojsko - atakami na cywilów, infrastrukturę oraz szpitale, zabójstwami i okaleczeniami, werbowaniem i wyzyskiem, gwałtami i innymi formami przemocy seksualnej, porwaniami, odmową dostępu do pomocy humanitarnej, rusyfikacją, przymusowymi deportacjami na czasowo okupowane terytoria Ukrainy lub do Rosji oraz przymusowym uzyskaniem rosyjskiego obywatelstwa - podkreślają autorzy wpisu. 

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy wyraził także wdzięczność Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy za relacje pod tytułem "Ukraina broni się przed Rosją". Polskie Radio dla Ukrainy to rozgłośnia informacyjno-publicystyczno-muzyczna skierowana do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce.

Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ i na dwóch częstotliwościach w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie - na częstotliwości 93,3 MHz. Programu można także słuchać za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl, w aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" - do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store.

Integralną częścią ramówki stacji są autorskie audycje dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy w języku ukraińskim - można ich słuchać od 15:00 do 21:00. 17 lipca stacja wydłuży ten blok - będzie nadawany od 13:00.

IAR/ks

Ukraina planuje wielką kontrofensywę na południu. "Gromadzimy milion żołnierzy"

11.07.2022 14:35
Ukraina gromadzi liczące milion żołnierzy siły, wyposażone w zachodnią broń, aby odzyskać okupowane przez Rosję tereny na południu kraju - ujawnił ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow w wywiadzie dla poniedziałkowej edycji dziennika "The Times".

Sztab Generalny Sił Zbrojnych podziękował Polsce i Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia za wsparcie

11.07.2022 16:53
Siły Zbrojne Ukrainy wyraziły wdzięczność redakcji Ukraińskiej Służby Polskiego Radia "za systematyczne, obiektywne, kompletne i merytoryczne przedstawienie działalności Sił Zbrojnych Ukrainy w obronie Ukrainy oraz rozwój stosunków dwustronnych, w szczególności w sferze wojskowej”.

Brytyjski resort obrony: rosyjskie wojska mają problem z zastępowaniem zabitych i rannych żołnierzy

12.07.2022 11:45
Rosyjskie wojska na Ukrainie mają coraz większy problem z zastąpieniem zabitych i rannych żołnierzy, co może zmusić ministerstwo obrony do sięgania do nietradycyjnych źródeł rekrutacji, jak personelu więziennego - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.