Redakcja Polska

Rosjanie ostrzelali Odessę. Są ofiary w cywilach, rakiety spadły na ekipy ratunkowe

15.03.2024 14:10
W rosyjskim ataku rakietowym na Odessę zginęło co najmniej 14 osób, a 46 zostało rannych. Ukraińskie władze informują o co najmniej dwóch seriach ostrzałów.
Audio
  • W rosyjskim ataku rakietowym na Odessę zginęło co najmniej 14 osób, a 46 zostało rannych. Ukraińskie władze informują o co najmniej dwóch seriach ostrzałów. O szczegółach Paweł Buszko (IAR)
Rosyjskie pociski spadły na ratowników, którzy pomagali ofiarom wcześniejszego ataku rakietowego.
Rosyjskie pociski spadły na ratowników, którzy pomagali ofiarom wcześniejszego ataku rakietowego. Źródło Fot.: x.com/@Nexta_TV

Rosyjska armia ostrzelała Odessę rakietami balistycznymi. Po ogłoszeniu alarmu bombowego mieszkańcy miasta nad Morzem Czarnym usłyszeli wybuchy.

Na miejsce eksplozji przyjechały służby ratunkowe. Po jakimś czasie w to samo miejsce przyleciała kolejna rakieta. W efekcie, jak poinformowały władze Odessy, pod ostrzał trafili członkowie ekipy ratunkowej. Wśród ofiar śmiertelnych i rannych są między innymi medycy.

To nie jedyny rosyjski powietrzny atak na cywilów w ostatnich godzinach. W nocy ukraińska obrona zestrzeliła niemal trzydzieści wypuszczonych przez Rosjan bezzałogowców Shahed. Mimo to jedna z wrogich maszyn uderzyła w budynek mieszkalny w obwodzie winnickim. Zginęło tam dwóch cywilów.


IAR/dad

W Rosji trwają tak zwane wybory prezydenckie. Ich wynik dawno został już ustalony

15.03.2024 09:35
Kreml już ustalił wynik wyborów prezydenckich - przekonują rosyjscy opozycjoniści. Dziś w Rosji zostały otwarte lokale wyborcze, które będą czynne codziennie od 8 do 20, aż do 17 marca. Działacze rosyjskich ruchów antyputinowskich i antywojennych wzywają demokratyczny świat, aby uznał nową kadencję rządów Władimira Putina za nielegalną, a same wybory nazywają procedurą wyborczą.

KE i NATO krytycznie o wyborach prezydenckich w Rosji: nie będą wolne ani uczciwe

15.03.2024 12:50
Komisja Europejska i NATO krytycznie o tak zwanych wyborach prezydenckich w Rosji, które rozpoczęły się dziś i potrwają do niedzieli. Najwyższy urząd w państwie po raz piąty obejmie Władimir Putin. Jego konkurenci to, jak podkreśla rosyjska opozycja, figuranci, by uwiarygodnić głosowanie.