Redakcja Polska

Służby wydaliły z Polski obywatela Tadżykistanu, który zagrażał bezpieczeństwu

13.12.2023 09:47
Straż Graniczna wydaliła z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywatela Tadżykistanu. Mężczyzna został uznany za osobę zagrażającą bezpieczeństwu naszego kraju oraz porządkowi publicznemu. Jak poinformował Departament Bezpieczeństwa Narodowego Kancelarii Premiera, do deportacji doszło 10 grudnia.
To kolejna osoba, którą wydalono z Polski w ostatnich dniach
To kolejna osoba, którą wydalono z Polski w ostatnich dniachabw.gov.pl

Z informacji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że obywatel Tadżykistanu prezentował radykalną postawę, a w przeszłości był zaangażowany w działalność terrorystyczną.

"W związku z tym cudzoziemiec był poszukiwany przez stronę tadżycką na podstawie Czerwonej Noty Interpolu. Na wniosek Szefa ABW jego dane zostały umieszczone w Wykazie Osób Niepożądanych na terytorium RP" - poinformował Departament Bezpieczeństwa Narodowego Kancelarii Premiera.

Operację powrotową do kraju pochodzenia dla obywatela Tadżykistanu zorganizowała i nadzorowała Straż Graniczna. Wobec mężczyzny orzeczono zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw strefy Schengen na 10 lat.

Jak przekazał Departament Bezpieczeństwa Narodowego Kancelarii Premiera, to kolejne tego typu działanie, które w ostatnich tygodniach zrealizowała Straż Graniczna. W ubiegłym miesiącu formacja zorganizowała operację powrotową wobec obywatela Azerbejdżanu, który posiadał decyzję powrotną wydaną przez ministra spraw wewnętrznych i administracji z uwagi na stanowienie poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego państwa.


IAR/dad

Rosjanin podejrzewany o szpiegostwo wydalony z Polski

12.12.2023 11:59
Obywatel Rosji, podejrzewany o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi, został wydalony z Polski. To skutek współdziałania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straży Granicznej.

Polska celem operacji hybrydowych. Stanisław Żaryn: powstał zrąb systemu pozwalający lepiej je rozumieć

12.12.2023 14:00
Stanisław Żaryn, sekretarz stanu w kancelarii premiera, określił na koniec swojej kadencji wyzwania dla rządu i polskiego państwa w kontekście ataków hybrydowych i dezinformacji kierowanej przeciwko Polsce przez ostatnie półtora roku m.in. ze strony Rosji, Chin czy Białorusi.2