Redakcja Polska

Rosjanin podejrzewany o szpiegostwo wydalony z Polski

12.12.2023 11:59
Obywatel Rosji, podejrzewany o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi, został wydalony z Polski. To skutek współdziałania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straży Granicznej.
ABW zatrzymała do tej pory 16 osób działających w ramach jednej siatki szpiegowskiej
ABW zatrzymała do tej pory 16 osób działających w ramach jednej siatki szpiegowskiej gov.pl

"Rosjanin, mieszkając w Polsce, przebywał w Bydgoszczy. W 2023 r. w okolicach Bydgoszczy zidentyfikowano również dwóch innych cudzoziemców, którzy mogli prowadzić działalność szpiegowską na rzecz Rosji i Białorusi. Ustalenia wskazują na stałe zainteresowanie Rosji wskazanym rejonem Polski" - czytamy w komunikacie.

W latach 2016-2023 kontrwywiad zneutralizował działania ponad 100 szpiegów rosyjskich i białoruskich, prowadzących działania wywiadowcze przeciwko Polsce.

IAR/dad

Węgry nadal blokują rozpoczęcie negocjacji UE z Ukrainą i pomoc finansową

12.12.2023 10:15
Węgry nadal blokują rozpoczęcie negocjacji Unii Europejskiej z Ukrainą i pomoc finansową w wysokości 50 miliardów euro. Wczorajsze spotkanie ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów nie przyniosło przełomu. Dziś ministrowie do spraw europejskich będą rozmawiać o przygotowaniach do szczytu, który rozpoczyna się pojutrze w Brukseli. To właśnie na nim, jak pierwotnie planowano, unijni przywódcy mieli zgodzić się na start rokowań i zatwierdzić pakiet finansowy dla Kijowa.

Na Litwę dotrze Betlejemskie Światło Pokoju

12.12.2023 10:33
Dzisiaj na Litwę dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Od polskich harcerzy odbiorą je w Suwałkach harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie oraz litewscy skauci.

Niemcy: fundacja chroniąca Nord Stream 2 pozostaje "w trybie nieśmiertelności"

12.12.2023 11:14
Prawie dwa lata od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainie fundacja w Niemczech, która pomogła dokończyć budowę spornego gazociągu Nord Stream 2 pomimo sankcji USA nie została zlikwidowana. Jak podaje serwis biznesalert.pl, Zieloni domagają się podjęcia działań od rządu landowego.