X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wakacje w kraju i szkolne wyprawki dla polskich dzieci ze Wschodu

13.08.2019 16:20
Dzięki „Wakacyjnej Akcji Caritas” polskie dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji wypoczywają w Polsce, otrzymają też tornistry ze szkolnymi wyprawkami
Audio
  • Kolonie w kraju i szkolne wyprawki dla polskich dzieci ze Wschodu - rozmowa z Renatą Pruszkowską
Renata Pruszkowska, Caritas Polska
Renata Pruszkowska, Caritas PolskaFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Na letni wypoczynek z Caritas Polska wyjedzie w tym roku około 25 tysięcy dzieci polskich i ponad 1800 dzieci polonijnych z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji. „Wakacyjna Akcja Caritas” organizowana jest od ponad 20 lat. Umożliwia tysiącom dzieci spędzenie letnich miesięcy poza domem - w górach, na Mazurach lub nad morzem. Część dzieci wracających z wakacyjnego wypoczynku, wśród nich polskie dzieci ze Wschodu, otrzyma wyprawkę szkolną w ramach akacji „Tornister pełen uśmiechów”.

Wakacje Caritas częściowo finansuje polski Senat. Do organizacji włączyły się wszystkie diecezjalne Zespoły Caritas. Na kolonie, półkolonie i wycieczki wyjeżdżają podopieczni świetlic parafialnych i socjoterapeutycznych oraz młodzież objęta programem „Skrzydła”. Akcja trwa do 31 sierpnia.

O szczegóły Renatę Pruszkowską z Caritas Polska zapytała Ewa Plisiecka.