X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

IV edycja Olimpiady Historii Polski we Lwowie

17.11.2019 16:39
W Szkole im. św. Marii Magdaleny, rozpoczął się pierwszy etap IV edycji Olimpiady Historii Polski „W drodze do Niepodległości”. Konkurs przeznaczony jest dla Polonii i Polaków za granicą
Audio
  • We Lwowie rozpoczęła się IV edycja Olimpiady Historii Polski [posłuchaj]
IV Olimpiada Historyczna Polski we Lwowie
IV Olimpiada Historyczna Polski we LwowieFoto: Konsulat Generalny RP we Lwowie

We Lwowie, w Szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny, rozpoczął się pierwszy etap IV edycji Olimpiady Historii Polski „W drodze do Niepodległości”. Konkurs przeznaczony jest dla Polonii i Polaków za granicą.

W inauguracji olimpiady udział wzięli m. in. wicepremier Jacek Sasin, dyrektor Departamentu Współpracy z Polakami za Granicą Iwona Kozłowska, dyrektor ORPEG Anna Radecka i konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz

Po raz pierwszy Olimpiada odbywa się nie tylko na Ukrainie, Białorusi i Litwie, ale również w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Norwegii, Francji, Grecji. 

Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski. Nagrodą główną dla laureatów są indeksy na polskie uniwersytety państwowe.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

IAR/ks